Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EKSPERIMENT

Go down

EKSPERIMENT Empty EKSPERIMENT

Пишување by Bosonoga Сре Сеп 26 2018, 11:32

Stavrno be kolku treba da si mrdanat da davas ekstazi na oktopodi samo za da vidis kako ke im deluva.

Научниците спуштија октоподи во вода со растворени екстази, еве како реагираат (ВИДЕО)

Научниците благодарение на екстазите дошле до неверојатно откритие. Тие вршеле експерименти со „љубовната дрога“ врз октоподи, а нивната реакција ги оставила во шок. Безрбетниците, откако го „пробале“ наркотикот, сакале да се глаат, прегрнуваат и мазат, исто како и луѓето.
Научниците на октоподите им дале екстази (МДМА) за да видат како ќе реагираат, а истражувањето е правено на чело со др. Гулм Долен од Школата за медицина при Универзитетот Џон Хопкинс.

https://kumanovskimuabeti.mk/nauchnicite-spushtija-oktopodi-vo-voda-so-rastvoreni-ekstazi-eve-kako-reagiraat-video/

Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 977
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот