СЕ ЧУДАМ !!!!!!

Go down

СЕ ЧУДАМ !!!!!! Empty СЕ ЧУДАМ !!!!!!

Пишување by osa on Саб Сеп 29, 2018 12:43 pm

не ми е јасно како може во исти период ,речиси иста дата во годината да си болен,од иста болест??? ке се најде ли некој стручњак да ми го објасни ова ???


се надевам ке се најде и лекот ,пред да умрам ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15769
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЕ ЧУДАМ !!!!!! Empty Re: СЕ ЧУДАМ !!!!!!

Пишување by Bosonoga on Саб Сеп 29, 2018 12:51 pm

Strucnjak? Pa ovde sve strucnjaci sme, site se rzbirame od se i sesto, davaj anamneza. Very Happy
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 835
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

СЕ ЧУДАМ !!!!!! Empty Re: СЕ ЧУДАМ !!!!!!

Пишување by Flora on Саб Сеп 29, 2018 1:21 pm

Promena na vreme, promena na temperatura, promena na ishrana,promena na rezim na zivot, se toa moze da vlijae na zdravstvenata sostojba. I bidejki se slucuva sekogas vo isto vreme pricinite treba da se baraat vo gorenavedenite situacii.

Flora

Број на мислења : 349
Join date : 2018-08-05

Вратете се на почетокот Go down

СЕ ЧУДАМ !!!!!! Empty Re: СЕ ЧУДАМ !!!!!!

Пишување by osa on Саб Сеп 29, 2018 1:43 pm

Bosonoga напиша:Strucnjak? Pa ovde sve strucnjaci sme, site se rzbirame od se i sesto, davaj anamneza. Very Happy

eh anamneza ...sekogash isto ....teche nos ,zatnatost ...nemoze vozduh da zemam,se gusham ...solzat ochi ...zatnati ushi ...treba ushte ????
najchudno od se e shto sekogash vo isto vreme ,ista data se sluchuva .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15769
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЕ ЧУДАМ !!!!!! Empty Re: СЕ ЧУДАМ !!!!!!

Пишување by osa on Саб Сеп 29, 2018 1:45 pm

Flora напиша:Promena na vreme, promena na temperatura, promena na ishrana,promena na rezim na zivot, se toa moze da vlijae na zdravstvenata sostojba. I bidejki se slucuva sekogas vo isto vreme pricinite treba da se baraat vo gorenavedenite situacii.

ova i jas go nagadjam ,ama nemoze sekoja godina na 26 septemvri da sum bolna ????...uzas....ova me interesira nekoj da mi odgovori ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15769
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЕ ЧУДАМ !!!!!! Empty Re: СЕ ЧУДАМ !!!!!!

Пишување by luxor on Саб Сеп 29, 2018 1:53 pm

Хронично, многумина со хронични болести го имаат истиот проблем. Секоја година во отприлика исто време се создаваат услови поволни за болеста и таа се манифестира послино отколку во друг временски период.
luxor
luxor

Број на мислења : 5392
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЕ ЧУДАМ !!!!!! Empty Re: СЕ ЧУДАМ !!!!!!

Пишување by misterija on Саб Сеп 29, 2018 5:21 pm

osa напиша:не ми е јасно како може во исти период ,речиси иста дата  во годината да си болен,од иста болест??? ке се најде ли некој стручњак да ми го објасни ова ???


се надевам ке се најде и лекот ,пред да умрам ....

Можно е да ти е сезонска алергија на нешто што цвета или се суши во тоа време.
Пробај со антихистаминик..

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 462
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

СЕ ЧУДАМ !!!!!! Empty Re: СЕ ЧУДАМ !!!!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот