Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Страна 24 of 25 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25  Next

Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by osa on Пет Апр 05, 2019 11:25 pm
ako ima nadez ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by osa on Пет Апр 05, 2019 11:40 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by osa on Саб Апр 06, 2019 12:10 am.....al tebe chuvam od sebe ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by osa on Саб Апр 06, 2019 7:07 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by osa on Саб Апр 06, 2019 7:13 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by osa on Саб Апр 06, 2019 8:05 pm

do koga da chekam pesnichka ...za relaksiranje ...ili tolku beshe ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by delta on Саб Апр 06, 2019 8:12 pm

./,?>;,a porakata kaj otide./.,?,/>,>?
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by osa on Саб Апр 06, 2019 9:29 pm

chuti ...jas kazav shtom ke mozam .....znachi nemozam ....rabotam ....i pak nema pesnichka?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by delta on Саб Апр 06, 2019 10:22 pm

delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by osa on Нед Апр 07, 2019 11:30 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by osa on Пон Апр 08, 2019 1:02 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by osa on Вто Апр 09, 2019 9:24 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by osa on Вто Апр 09, 2019 9:25 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by osa on Саб Апр 13, 2019 3:32 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by osa on Нед Апр 14, 2019 12:03 am


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by Teo on Пон Апр 15, 2019 1:16 am

Nekade prochitav: "ljubov e otsustvo na zhelba da mu sudish".

Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by osa on Вто Апр 16, 2019 9:48 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by osa on Вто Апр 16, 2019 11:42 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by osa on Пон Мај 06, 2019 10:53 pm

chestito ime

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by osa on Пон Јун 10, 2019 9:19 pm

Dino MerlinNEDOSTAJES
Tuzno sam ptice sto mehkim kljunom
kljuca o kamen trazeci vodu
bas k’o i ljudi tako i ptice
najdraze traze onda kad odu
Slika, ritam, osjecaj i rijec
zar je tako brzo proslo vec
znam ja dobro gdje si, kad i s’ kim
znam da dusa sama bira tim
al’ ne mogu
Ref.
Nedostajes, tako mi nedostajes
za sve sto proslo je, nedostajes
nedostajes, tako mi nedostajes
za sve sto dolazi, nedostajes
Tuzno sam ptice slomljenih krila
za posmatrace, tako sam cudan
u snu se moze, svemoguci Boze
sve osim jedno, ostati budan
Ref.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by osa on Пон Јун 10, 2019 9:25 pm

[size=35]Dino MerlinDa je tuga snijeg[/size]

Broj otvaranja: 16257


ja ne znam gdje si ti
ja ne znam s kim si ti
u ovoj noci kad se sve
dijeli napola
osim bola

ja ne znam gdje si ti
i nikad necu saznati
da l' si nasla skloniste
kucicu i dvoriste
zivota svog

eh, da je tuga snijeg *
da se do jutra otopi
mogao bih i ja konacno
kad oci zatvorim
da se ne umorim

eh da je tuga brijeg
pa da je vjetar ogoli
ja ne bih mogao ni tad
ko sto ne mogu ni sad
da te prebolim

daljine nisu to
sto se mom srcu cinilo
kad je hudo mislilo
da je sasvim dovoljno
da ti cuje glas

daljine nisu to
sto se za dusu primilo
pusta su to polja nade
i barikade
izmedju nas

eh, da je tuga snijeg...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by osa on Пон Јун 10, 2019 9:32 pm

Putuj, putuj sreco moja


Ovaj tekst je pregledan 67 637 puta


 


Dovidjenja Sunce moje malo 
dovidjenja ljepotice snjezna 
ne daj suzi oci da ti kvasi 
cuvaj mi se djevojcice njezna 

Ref. 2x 
Putuj, putuj sreco moja 
srce mi se steze 
gubio sam mnogo puta 
nocas je najteze 


Dovidjenja lijepe plave oci 
dovidjenja proljece u kosi 
nemoj tuga mladost da ti kvari 
cuvaj mi se, za mene ne mari 

Ref. 2x 

Dovidjenja srno moja tiha 
dovidjenja golubice mazna 
ne daj bolu dusu da ti slomi 
budi jaka, proslost nije vazna 

Ref. 2x

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by delta on Пон Јун 10, 2019 10:36 pm

delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by osa on Вто Јун 11, 2019 5:10 am

tuga ti i ja - crvena jabuka[size=21]Evo me noci 
stara prijateljice
opet njoj cu poci 
niz duge puste ulice

Tamo gdje strahovi prestaju
obraz mi grije njen dlan
na njemu moje usne nestaju
beskrajno sam, uzdah joj znam

Casti me noci 
stara prijateljice
u casu natoci 
zudnju da me slomije

zar nisam dovoljno gubio
ko ce izmjeriti bol
do ocaja ljubio
namjerno bjezao 
da bih se vracao

Ref.
Opet mi se budi tuga
tuga najveca
koju nosi snijeg s planina 
vjetar ravnica

Koga sad joj srce voli 
kazi nek jos jace boli
idemo do dna 
tuga ti i ja

Pozdravljam te noci 
stara prijteljice
i ovaj krug ce proci 
nece stic me kajanje

Sta je ovo proljece
spram njeznih godina
poziv njen me pokrece 
cak i sa dna isto izgleda
[/size]

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by osa on Саб Јун 15, 2019 11:33 pm

jer ljubav ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ? - Page 24 Empty Re: МУЗИКА ,ШТО САКАТЕ ДА СЛУШАТЕ ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 24 of 25 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот