VAMPIR

Go down

VAMPIR Empty VAMPIR

Пишување by Nebula on Чет Окт 04, 2018 10:44 am

Zivee vo zamokot na Drakula kako vmapir i pie krv, ili se e samo marketinski trik.

Маж од Романија живее како вампир - пие крв и спие во ковчег

Андреас Батори од Романија тврди дека е вампир и деновите ги минува во пиење крв, спиење во ковчег и „поврзување со душите на мртвите“.

Постојано е облечен во црно и живее замокот на Дракула во Трансилванија. Одбива да каже колку години има и вели дека се придржува до традиции стари 600 години.

https://www.crnobelo.com/novosti/svet/62001-mazh-od-romanija-zhivee-kako-vampir-pie-krv-i-spie-vo-kovcheg


Nebula

Број на мислења : 585
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

VAMPIR Empty Re: VAMPIR

Пишување by delta on Пет Окт 05, 2018 10:02 pm

glup, stopati mu e bolje da cica rakija./,
delta
delta

Број на мислења : 572
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот