Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VERNOST

4 posters

Go down

VERNOST Empty VERNOST

Пишување by Albatros Вто Окт 09 2018, 11:14

Ne znam sto da napisam kamo da bea i lugeto taka verni.

Умре кучето Хачико од Крит што 8 години чекаше сопственикот да излезе од супермаркет

Грчките медиуми ја слават лојалноста на кучето што осум години го чекаше својот сопственик да излезе од супермаркет, кое заради старост и болест сега морало да биде успиено.

Кучето секој ден одело од својот дом до супермаркетот и таму чекало да излезе неговиот газда. Сопственикот на кучето работел во супермаркетот, но пред осум години доживеал инфаркт и починал на работа, по што од супермаркетот бил изнесен од задната врата, па кучето никогаш не го видело.

После смртта на човекот, лојалното куче, кое секој ден во текот на работното време чекало пред супермаркетот, го хранеле соседите. Но, животното веќе било старо и болно, а ветеринар препорачал да биде успиено. Соседите собрале пари за процедурата.

– Не сакаше да се откаже. Упорно го чекаше својот сопственик да излезе од продавницата. Стануваше се понемоќен, послаб, но не сакаше да умре. Ветеринарот ни рече дека мора да се успие. Собравме пари со цел да му овозможиме мир – изјавил Никос Гарефалакис, еден од соседите.

https://www.slobodenpecat.mk/magazin/umre-kucheto-shto-8-godini-chekashe-sopstvenikot-da-izleze-od-supermarket/

VERNOST Haciko

Albatros

Број на мислења : 821
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

VERNOST Empty Re: VERNOST

Пишување by EVITA Вто Окт 09 2018, 11:19

Navistina tazno.

EVITA

Број на мислења : 269
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

VERNOST Empty Re: VERNOST

Пишување by misterija Вто Окт 09 2018, 21:24

Albatros напиша:Ne znam sto da napisam kamo da bea i lugeto taka verni.

Умре кучето Хачико од Крит што 8 години чекаше сопственикот да излезе од супермаркет

Грчките медиуми ја слават лојалноста на кучето што осум години го чекаше својот сопственик да излезе од супермаркет, кое заради старост и болест сега морало да биде успиено.

Кучето секој ден одело од својот дом до супермаркетот и таму чекало да излезе неговиот газда. Сопственикот на кучето работел во супермаркетот, но пред осум години доживеал инфаркт и починал на работа, по што од супермаркетот бил изнесен од задната врата, па кучето никогаш не го видело.

После смртта на човекот, лојалното куче, кое секој ден во текот на работното време чекало пред супермаркетот, го хранеле соседите. Но, животното веќе било старо и болно, а ветеринар препорачал да биде успиено. Соседите собрале пари за процедурата.

– Не сакаше да се откаже. Упорно го чекаше својот сопственик да излезе од продавницата. Стануваше се понемоќен, послаб, но не сакаше да умре. Ветеринарот ни рече дека мора да се успие. Собравме пари со цел да му овозможиме мир – изјавил Никос Гарефалакис, еден од соседите.

https://www.slobodenpecat.mk/magazin/umre-kucheto-shto-8-godini-chekashe-sopstvenikot-da-izleze-od-supermarket/

VERNOST Haciko


Cela nova tema se otvara za ova izvestuvanje..e aman de, sto forum ke e ova...Pa mozese fino lepo da postiras vo zanimlivosti..
Izvini, ama moraf da dadam zabeleska...takav sum, zlocka!

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 468
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

VERNOST Empty Re: VERNOST

Пишување by osa Вто Окт 09 2018, 23:55

misterija напиша:
Albatros напиша:Ne znam sto da napisam kamo da bea i lugeto taka verni.

Умре кучето Хачико од Крит што 8 години чекаше сопственикот да излезе од супермаркет

Грчките медиуми ја слават лојалноста на кучето што осум години го чекаше својот сопственик да излезе од супермаркет, кое заради старост и болест сега морало да биде успиено.

Кучето секој ден одело од својот дом до супермаркетот и таму чекало да излезе неговиот газда. Сопственикот на кучето работел во супермаркетот, но пред осум години доживеал инфаркт и починал на работа, по што од супермаркетот бил изнесен од задната врата, па кучето никогаш не го видело.

После смртта на човекот, лојалното куче, кое секој ден во текот на работното време чекало пред супермаркетот, го хранеле соседите. Но, животното веќе било старо и болно, а ветеринар препорачал да биде успиено. Соседите собрале пари за процедурата.

– Не сакаше да се откаже. Упорно го чекаше својот сопственик да излезе од продавницата. Стануваше се понемоќен, послаб, но не сакаше да умре. Ветеринарот ни рече дека мора да се успие. Собравме пари со цел да му овозможиме мир – изјавил Никос Гарефалакис, еден од соседите.

https://www.slobodenpecat.mk/magazin/umre-kucheto-shto-8-godini-chekashe-sopstvenikot-da-izleze-od-supermarket/

VERNOST Haciko


Cela nova tema se otvara za ova izvestuvanje..e aman de, sto forum ke e ova...Pa mozese fino lepo da postiras vo zanimlivosti..
Izvini, ama moraf da dadam zabeleska...takav sum, zlocka!

boldiranovo od brzanje e vo mashki rod ,ili ......

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

VERNOST Empty Re: VERNOST

Пишување by misterija Сре Окт 10 2018, 08:48

Permutacija na bukvi, a zlocka e zenski rod...takva, takav, arno tikva ne napisav...hahhahaaa

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 468
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

VERNOST Empty Re: VERNOST

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот