Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAJMUNCE

Go down

MAJMUNCE Empty MAJMUNCE

Пишување by Bosonoga on Чет Окт 25, 2018 9:39 am

Скопската зоолошка доби нов член – се роди мало преслатко бабунче (фото)

На голема радост на љубителите на животни, во Скопската зоолошка градина има ново младенче. Станува збор за принова на семејството павијани, бебе бабунче.

-Нашата павијанка на свет донесе мало преслатко бабунче. Таткото е се уште збунет, напишаа на својот Фејсбук профил од Скопската зоолошка градина.

https://skopjeinfo.mk/skopskata-zooloshka-dobi-nov-chlen-se-rodi-malo-preslatko-babunche-foto

MAJMUNCE 44772677_1136820679801860_5187402186610442240_n
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 854
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот