Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ОДЛИЧНА САБОТАЖА

Go down

ОДЛИЧНА САБОТАЖА Empty ОДЛИЧНА САБОТАЖА

Пишување by defo on Саб Дек 08, 2018 11:06 am

https://www.facebook.com/360stepeni/videos/275404876508992/

Најинтересно лудаков Мане Јаковлески сака Грујо да стане председател на Македонија.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ОДЛИЧНА САБОТАЖА Empty Re: ОДЛИЧНА САБОТАЖА

Пишување by трендафил on Саб Дек 08, 2018 7:31 pm

А други лудаци сакаат претседател да биде Зоран Заев. Или Денко Малевски, познат по изјавата дека Македонија може да стане самостојна, но без него.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОДЛИЧНА САБОТАЖА Empty Re: ОДЛИЧНА САБОТАЖА

Пишување by PRVOBOREC on Нед Дек 09, 2018 1:19 pm

Народот масовно ќе гласа за кандидатот на СДСМ кој и да биде тоа.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1290
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ОДЛИЧНА САБОТАЖА Empty Re: ОДЛИЧНА САБОТАЖА

Пишување by трендафил on Нед Дек 09, 2018 1:49 pm

Јас пак мислам дека ако се случи Заев да има шанси да победи на претседателските избори ќе има масовен бојкот. Во секој случај, ќе видиме. Не велам дека не може да се случи да ги украдете изборите како што направивте со локалните. На референдумот веќе не успеавте да украдете колку што ви требаше.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОДЛИЧНА САБОТАЖА Empty Re: ОДЛИЧНА САБОТАЖА

Пишување by defo on Нед Дек 09, 2018 6:09 pm

Зошто Бојкот, ајде ко мажи да видиме колку сме и кои сме. од „1.200 000“, што ги сметаш за твои „истомисленици“, колку се навистина „такви“. Во Скопје например има исти ко тебе 10 души и нивните 40 гајби испиени пиво, ставени на булевар да бидат „блокада“.
Друго Заев по се изгледа нема да го кандидираат за председател.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ОДЛИЧНА САБОТАЖА Empty Re: ОДЛИЧНА САБОТАЖА

Пишување by трендафил on Нед Дек 09, 2018 8:34 pm

Ако власта краде гласови, тогаш сите средства се дозволени. Нели ти е сомнително што на некои гласачки места на референдумот имаше излезност од скоро 100%, а голем дел Албанци се на работа во странство? Во борба против режим се користат сите средства, дури и тие за кои не сакам да пишувам затоа што не сакам да повикувам на насилство. Не е лесно да се бориш против меѓународна и домашни предавници. Но мораш да се бориш. Како што велат Комитите, илинденците на Мечкин Камен не мислеле дека ќе ги победат османлиите, но сепак се бореле до последен. Затоа што ако немаш слобода не ти треба ни живот. Не сме животни да живееме во кафези или резервати.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОДЛИЧНА САБОТАЖА Empty Re: ОДЛИЧНА САБОТАЖА

Пишување by defo on Пон Дек 10, 2018 11:46 pm

трендафил напиша: Не сме животни да живееме во кафези или резервати.
Хихи, садомазохист, со кратко памтење.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ОДЛИЧНА САБОТАЖА Empty Re: ОДЛИЧНА САБОТАЖА

Пишување by трендафил on Сре Дек 12, 2018 7:49 pm

Ако добро те разбирам мислиш дека во Северна Македонија Македонците од Северна Македонија што зборуваат на македонски јазик со фуснота живеат подобро отколку во Македонија. Затоа што давачките за граѓаните ќе се зголемат, но не и за газдите. И затоа што ќе може младите посебно полесно да бегаат во странство. Гледам и воздухот во Скопје ќе се прочистува со двојни цени за паркирање во центарот на градот, како да е загадено само таму, а не и на периферијата. И градоначалникот на Кавадарци направи измама и со поливање со вода на околината кај што е сместна мерната станица го „намали“ загадувањето. Изгледа брзо учи од новите пријатели од СДСМ.
https://sitel.com.mk/eko-alarm-kavadarci-ni-vo-severna-koreja-vaka-ne-gi-lazhat-lugjeto-da-prestane-ovaa-glupost

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОДЛИЧНА САБОТАЖА Empty Re: ОДЛИЧНА САБОТАЖА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот