Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Den na makedonskiot jazik

Go down

Den na makedonskiot jazik Empty Den na makedonskiot jazik

Пишување by Bosonoga on Сре Апр 17, 2019 1:30 pm

5 maj e proglasen za den na makedonskiot jazik od vladata. Neli jazikot go dadovme be crepovi edni dpmneovski.

https://nezavisen.mk/petti-maj-proglasen-za-den-na-makedonskiot-jazik/
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 879
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Den na makedonskiot jazik Empty Re: Den na makedonskiot jazik

Пишување by osa on Сре Апр 17, 2019 7:00 pm

bravo za vladata na republika severna Мakedonija na chie chelo stoi g-din  Zoran Zaev kako premier ....


Последната промена е направена од osa на Сре Апр 17, 2019 7:11 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Den na makedonskiot jazik Empty Re: Den na makedonskiot jazik

Пишување by EVITA on Сре Апр 17, 2019 7:03 pm

i toa za prv pat priznaen od site ,i jazikot i identitetot

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 257
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Den na makedonskiot jazik Empty Re: Den na makedonskiot jazik

Пишување by Kalinda on Сре Апр 17, 2019 7:08 pm

Се надевам граѓаните
ке донесат правилна
одлука и ке гласаат
за правдата .
Со тоа ке се отвори
патот за предвремени
избори и промена на
оваа власт .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Den na makedonskiot jazik Empty Re: Den na makedonskiot jazik

Пишување by nino on Сре Апр 17, 2019 7:46 pm

А ден на албанскиот јазик кога ќе има?
Ја продадоа они историјата, идентитетот, сега нека си носат празници какви сакаат, џабе е.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Den na makedonskiot jazik Empty Re: Den na makedonskiot jazik

Пишување by delta on Чет Апр 18, 2019 9:19 am

<</mn. dobro e ova/>, sto se grizis za tvoite sogradani{>?! /albanci,! =/
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Den na makedonskiot jazik Empty Re: Den na makedonskiot jazik

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот