Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kompir so ruzmarin

Go down

Kompir so ruzmarin Empty Kompir so ruzmarin

Пишување by IVA Сре Апр 24 2019, 10:10

Odlicno za tie sto postat.

Печен компир со рузмарин

СОСТОЈКИ:
1 кг компири
1 лажица маслиново масло
1 лажичка морска сол
свежо мелен бибер
2 гранчиња свеж рузамрин

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:
Компирите згответе ги, а кога ќе бидат готови, исцедете ги, лесно протресете во цедилка, додајте масло, сол, биебр и рузмарин.
Загрејте ја рерната на 220 степени. Компирите ставете ги во плех и печете ги околу 25 минути.

https://gotvi.mk/2019/04/23/kompir-so-ruzmarin/
IVA
IVA

Број на мислења : 366
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот