Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

КОНЕЧНО ДОКАЖАНО

Go down

КОНЕЧНО ДОКАЖАНО  Empty КОНЕЧНО ДОКАЖАНО

Пишување by osa Вто Мај 28 2019, 22:24

[size=45][size=41]КОНЕЧНО ДОКАЖАНО: Сопствениците на мачки се поинтелигентни од оние кои имаат кучиња[/size]

Најчесто луѓето избираат миленик кој одговара на нивниот карактер и со кој ќе успеaт да воспостават длабока конекција.

Слободен печат   пред 5 часа
 0 1.658
[/size]

Изборот на домашен миленик е уште еден фактор кој покажува колку е интелигентен сопственикот. И додека кучето е најдобриот пријател на човекот, мачката е негов стимуланс за интелигенција.
Најчесто луѓето избираат миленик кој одговара на нивниот карактер и со кој ќе успеaт да воспостават длабока конекција. Ова истражување е спроведено на Универзитетот во Тексас, со основна споредба на сопственици на мачки и кучиња.
Сопствениците на кучиња се отворени, но и наивни, а сопствениците на мачки почесто се интровертни, сомничави и двојно претпазливи. Најголема разлика е забележана во просечниот коефициент на интелигенција, кој бил значајно поголем во групата сопственици на мачки.
Но, она што е најважно е дека со самото тоа што сте земале да чувате миленик, вие покажувате дека сте љубител на животни и дека сте полни со љубов. Исто така, секогаш ќе имате лојален пријател кој никогаш нема да ве напушти или предаде.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КОНЕЧНО ДОКАЖАНО  Empty Re: КОНЕЧНО ДОКАЖАНО

Пишување by osa Вто Мај 28 2019, 22:26

КОНЕЧНО ДОКАЖАНО  Cat-3969742_960_720
[size=45][size=41]МАЧКИТЕ КАКО НЕВЕРОЈАТНИ ТЕРАПЕВТИ: Ако имате ваков здравствен проблем, чувајте мачка[/size]

Најдобар период да се набави мачка е откако детето ќе наполни една година.

Слободен печат   13/04/2019
 0 594
[/size]

Мачките се прекрасни миленици за чување во домашни услови. Истовремено се и многу самостојни, но и сакаат да се умилкуваат кај своите сопственици.
Во семејствата каде има членови кои страдаат од астма, најчесто се избегнува чување на миленици, но едно данско истражување покажало дека мачка како миленик може да го намали ризикот од појава на астма кај малите деца.
Според нивните совети, изложеноста на алергени може да го спречи развојот на астмата. Најдобар период да се набави мачка е откако детето ќе наполни една година.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КОНЕЧНО ДОКАЖАНО  Empty Re: КОНЕЧНО ДОКАЖАНО

Пишување by osa Вто Мај 28 2019, 22:28

dokazano si e dokazano ....cel zivot chuvam machki

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КОНЕЧНО ДОКАЖАНО  Empty Re: КОНЕЧНО ДОКАЖАНО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот