Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НЕПИСМЕНИ ЛОБОТОМИРАНИ ИДИОТИ

3 posters

Go down

НЕПИСМЕНИ ЛОБОТОМИРАНИ ИДИОТИ Empty НЕПИСМЕНИ ЛОБОТОМИРАНИ ИДИОТИ

Пишување by osa Нед Јун 30 2019, 11:41

ВЕСТИ

[size=32]Политичкиот хаос седна и на училишните клупи: Гледајќи си го сведителството, децата нема да знаат како им се вика државата (ФОТО)

[ltr]watch_later[/ltr] 30. ЈУНИ 2019. @ 11:09 [ltr]timelapse[/ltr] 2 МИН.

[/size]

НЕПИСМЕНИ ЛОБОТОМИРАНИ ИДИОТИ Uciliste

[url=whatsapp://send?text=%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8%D0%BE%D1%82 %D1%85%D0%B0%D0%BE%D1%81 %D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0 %D0%B8 %D0%BD%D0%B0 %D1%83%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%88%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5 %D0%BA%D0%BB%D1%83%D0%BF%D0%B8: %D0%93%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D1%98%D1%9C%D0%B8 %D1%81%D0%B8 %D0%B3%D0%BE %D1%81%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE, %D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0%D1%82%D0%B0 %D0%BD%D0%B5%D0%BC%D0%B0 %D0%B4%D0%B0 %D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B0%D1%82 %D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%BE %D0%B8%D0%BC %D1%81%D0%B5 %D0%B2%D0%B8%D0%BA%D0%B0 %D0%B4%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0 (%D0%A4%D0%9E%D0%A2%D0%9E)https://kurir.mk/makedonija/vesti/politichkiot-haos-sedna-i-na-uchilishnite-klupi-gledajkji-si-go-sveditelstvoto-decata-nema-da-znaat-kako-im-se-vika-drzavata-foto/][/url]

[size=18]Еден документ е сведок за хаосот кој владее, како во цела држава, така и во македонското образование.
Сведителствата кои деновиве ги добија учениците од основните и средните училишта од цела држава, наликуваат на сé, но не и на документ предаден од образовна институција.
Политиката паѓа на грбот и на образовниот процес, па сега учениците кои си ги прочитаа описите или оцените во сведителствата, се на мака да одговорат дури и на основното прашање:
„Во која држава живееме ние“?
На примероците, изгледа останати од пред Зоран Заев да потпише промена на уставното име на нашата држава, е наведено дека овие дечиња живеат и учат во Република Македонија.
Но, принудени да ја користат придавката „Северна“ бидејќи две третини од пратениците во Собранието одлучија така, на местата каде примерокот се дополнува, во сведителствата го напишале новото име на државата.
НЕПИСМЕНИ ЛОБОТОМИРАНИ ИДИОТИ Sveditelstvo
НЕПИСМЕНИ ЛОБОТОМИРАНИ ИДИОТИ Sveditelstvo2.gif3_
Иронијата да биде поголема, уставното име на нашата држава, Република Македонија, се спомнува во реченицата:
„Ученикот ги препознава државните симболи на Република Македонија, природните убавини и традицијата“.
Во пракса, истиот тој ученик кој ги знае симболите, природата и традицијата, читајќи го своето сведителство, нема да знае кое е името на државата на која горенаведеното припаѓа.
Следниот пат кога нашата држава е именувана без придавката „Северна“ е во името на министерството: „Министерство за образование и наука на Република Македонија“.
Оваа Влада, брзајќи да го спроведе тоа што нејзините челници го ветуваа надвор од нашите граници, направи општ хаос насекаде. За жал, дури и во образовниот процес.
Чија грешка е ова и дали некој ќе одговара што некаде заборавил да вметне „Северна“, останува да видиме
[/size]

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НЕПИСМЕНИ ЛОБОТОМИРАНИ ИДИОТИ Empty Re: НЕПИСМЕНИ ЛОБОТОМИРАНИ ИДИОТИ

Пишување by osa Нед Јун 30 2019, 11:50

poshto ste nepismeni eve vi objasnuvanje ...sveditelstvoto se izdava otkako e smeneto ustavnoto ime ,i zatoa stoi novoto ustavno ime republika severna Makedonija deka najgore na sveditelstvoto ....vo uchebnata 2018 - 2019 g pokazuva poznavanje za republika Makedonija mnogu jasno zatoa shto toa e opisna ocenka za celata uchebna godina od 2018g koga bevme republika Makedonija  do 2019 g .....i normalno na krajot uchilishteto e verificirano 1958 g od ministerstvo za obrazovanie  na republika Makedonija zoshto togash vo dalechnata 1958 g  togash bevme republika Makedonija ...

alooo nebanjati i nepismeni prestanete da se glupirate

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НЕПИСМЕНИ ЛОБОТОМИРАНИ ИДИОТИ Empty Re: НЕПИСМЕНИ ЛОБОТОМИРАНИ ИДИОТИ

Пишување by трендафил Чет Јун 11 2020, 09:36

На бројот на македонската амбасада во Германија наменет за македонските државјани кои имаат некаков проблем во оваа земја, може да се разговара само на албански јазик.

https://expres.mk/vo-makedonskata-ambasada-vo-berlin-znaat-samo-albanski/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НЕПИСМЕНИ ЛОБОТОМИРАНИ ИДИОТИ Empty Re: НЕПИСМЕНИ ЛОБОТОМИРАНИ ИДИОТИ

Пишување by трендафил Нед Јун 28 2020, 22:13

Оваа тема некако најповеќе ми одговара за да прашам што пенис стана со новите автобуси што пред повеќе од еден месец дојдоа во ЈСП Скопје. Ги нема да превеуваат патници низ градот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НЕПИСМЕНИ ЛОБОТОМИРАНИ ИДИОТИ Empty Re: НЕПИСМЕНИ ЛОБОТОМИРАНИ ИДИОТИ

Пишување by PRVOBOREC Пон Јун 29 2020, 18:29

Јас сакам да прашам како ќе ја намалат небањатите невработеноста, ќе го стават Жмицко на аеродром да дели партиски книшки.

НЕПИСМЕНИ ЛОБОТОМИРАНИ ИДИОТИ Img_2556

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

НЕПИСМЕНИ ЛОБОТОМИРАНИ ИДИОТИ Empty Re: НЕПИСМЕНИ ЛОБОТОМИРАНИ ИДИОТИ

Пишување by трендафил Пон Јун 29 2020, 19:13

За разлика од СДСМ кој невработеноста ја решаваше само со иселување во странство, ВМРО мисли и да привлекува нови странски инвестиции. Да потсетам дека актуелната власт нема „пронајдено“ ниту еден нов инвеститор. И со тие неколку што почнаа или отворија свои објекти во Македонија, преговорите ги започна владата на Груевски. При тоа не е познато кои погодности ги дала владата на странците. Нема ниту една домашна инвестиција во слободните индустриски зони, иако нели владата се фалеше дека тоа го овозможила со законските измени.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

НЕПИСМЕНИ ЛОБОТОМИРАНИ ИДИОТИ Empty Re: НЕПИСМЕНИ ЛОБОТОМИРАНИ ИДИОТИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот