Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РОАМИНГОТ ПОЕВТИНУВА 90%

Go down

РОАМИНГОТ ПОЕВТИНУВА 90% Empty РОАМИНГОТ ПОЕВТИНУВА 90%

Пишување by osa on Нед Јун 30, 2019 12:05 pm

[size=30]Од утре намалени цени на роаминг услугите[/size]

РОАМИНГОТ ПОЕВТИНУВА 90% Cellphone
Објавено во: Економија30 Јуни, 2019
РОАМИНГОТ ПОЕВТИНУВА 90% Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=28&loc=https%3A%2F%2Ffaktor
  
[size=11]Share[/size]

Огромен пад на цените на роаминг услугите од утре.
Македонците, Албанците, граѓаните на Косово, Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина од понеделник ќе можат да зборуваат со 90 отсто помали цени. Доколку праќате СМС порак на број во некоја од овие земји ќе ве чини само 2,1 денар по порака. А доколку се јавите во некоја од земјите од Западен Балкан минута за појдовен повик ќе ве чини 4,3 денари.
Договорот на политичко ниво помеѓу земјите од Западен Балкан беше донесен на почетокот на месец април.
РОАМИНГОТ ПОЕВТИНУВА 90% Lg.php?bannerid=1695&campaignid=1100&zoneid=47&loc=https%3A%2F%2Ffaktor
Според директорот на АЕК, Сашо Димитровски целта е во јули 2021 година роамингот да биде целосно укинат и да се наплаќа како потрошен домашен сообраќај, како што е во моментов во Европа. Се очекува намалување и на роаминг услугите со нашиот јужен сосед Грција до крајот на годината.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

РОАМИНГОТ ПОЕВТИНУВА 90% Empty Re: РОАМИНГОТ ПОЕВТИНУВА 90%

Пишување by SHARENI on Нед Јун 30, 2019 12:07 pm

ajde koj prv ke kritikuva da vidam ? i ova nema da vi se dopadne ?
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот