Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ТИК - ТАК

2 posters

Go down

ТИК - ТАК Empty ТИК - ТАК

Пишување by osa Пет Дек 27 2019, 02:50

[size=36]Опозицијата и од собраниската говорница почна да му одбројува на Заев (ФОТО)[/size]
360степени | 26 декември, 2019 13:54

Лист хартија со хаштагот #Титаник, под кој пишува „7 дена“, стоеше на собраниската говорница додека Антонијо Милошоски поставуваше пратеничко прашање.
Одбројувањето до оставката на Заев стана чест дел од реториката на претставниците на ВМРО-ДПМНЕ како што се наближува формирањето на техничката влада. Одбројувањето, но преку статуси на социјалните мрежи, го применуваат и симпатизерите на опозицијата.
Листот на собраниската говорница стоеше кратко бидејќи пратеничката од ДОМ, Лилјана Поповска, го тргна кога излезе да постави прашање по Милошоски.
За седум дена земјава треба да добие нов технички премиер од редовите на СДСМ, но и технички министри за внатрешни работи и за труд и социјална политика од ВМРО-ДПМНЕ.
Од опозицијата ќе има заменици-министри и во министерствата за информатичко општество, финансии и за земјоделство.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТИК - ТАК Empty Re: ТИК - ТАК

Пишување by osa Пет Дек 27 2019, 02:54

ete toa e dpmne ,oni ne prostuvaat ,oni unishtuvaat do sedmo koleno ,koga ne gi ispoapsivte dodeka bevte na vlast ,sega ke vi odbrojuvaat ....zatoa site velevme deka treba da si lezat site shto se vinovni a ne nema smisla ,da ne sme isti kako niv ....e sledno shto ne cheka da pobedat i za 24 chasa da poapsat se shto ne im se bendisalo ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТИК - ТАК Empty Re: ТИК - ТАК

Пишување by Dino Пон Дек 30 2019, 10:49

Site se za nikade saglam politicar nema kaj nas.
ТИК - ТАК Em-u7d10

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ТИК - ТАК Empty Re: ТИК - ТАК

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот