Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕВЕ ВАКА ТРЕБА ГОСПОДА ОД СДСМ А НЕ КО ВАС ....

Go down

ЕВЕ ВАКА ТРЕБА  ГОСПОДА ОД СДСМ А НЕ КО ВАС .... Empty ЕВЕ ВАКА ТРЕБА ГОСПОДА ОД СДСМ А НЕ КО ВАС ....

Пишување by osa Саб Јан 11 2020, 00:28

[size=42]Чулев бара да се одземат возилата на обезбедувањето на Спасовски[/size]
10/01/2020

Техничкиот министер за внратешни работи, Наќе Чулев преку телеграма ги известил службите на МВР да бидат одземени возилата кои се дадени на користење на обезбедувањето на техничкиот премиер Оливер Спасовски и заменик-министерката во МВР, Славјанка Петровска, дознава А1Он.Во телеграмата стоело дека возилата треба да се вратат вечерва до 20:00 часот.uchete kako treba da se praktikuva vlasta ,a ne vie na vlast a DPMNE vladeeshe so svoite vmrovski kadri vo site institucii ....za 24 chasa RSHUM napravija ,zamislete shto ke pravat ako pobedat na izborite sve ke poapsat i toa so ekspresno sudenje i presudi a ne kako vas od SDSM tri godini nishto ne napravivte ,site predmeti od pochetok ke se sudat ,mnogu krivichni predmeti zastarea ,i shto e najstrashno otkako dojdovte na vlast ostavivte ushte dpmneovci da se izzivuvaat so vashi chlenovi i simpatizeri sekako i poddrzuvachi vashi pa zatoa glasno ke prasham KOJ KE VE GLASA VAS GOSPODO OD SDSM ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот