Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пробен балон

Go down

Пробен балон Empty Пробен балон

Пишување by luxor on Сре Јан 15, 2020 10:06 am

Пробниот балон за реакциите на членството за прифаќање на новото име Северна Македонија дојде преку министерката Мизрахи. Од обидите за демант од страна на дпне јасно е дека обидот бил неуспешен а реакциите негативни. Жмицко и дружината ги губат изборите. Но да одиме по ред.


Пробен балон Img_2156Пробен балон Img_2157
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Пробен балон Empty Re: Пробен балон

Пишување by luxor on Сре Јан 15, 2020 10:09 am

Прашањето е следното, сфаќа ли дпне дека со „одбраната" само кажува дека министерката е неспособна, неписмена и не сфаќа што всушност чита? Инаку ако ракометарите можеа да го покријат северна лесно можела и таа да го прескокне.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Пробен балон Empty Re: Пробен балон

Пишување by luxor on Сре Јан 15, 2020 10:13 am

Ако пак министерката е способен и квалитетен кадар како што дпне ја претставува прашањето што се поставува е дали дпне од неспособност и глупост ја пушта по вода обвинувајки ја посредно за гафот?
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Пробен балон Empty Re: Пробен балон

Пишување by luxor on Сре Јан 15, 2020 10:16 am

Третото прашање би било дали можеби дпне се толку будали и неспособни па на местото технички министер избрале неснаодлива и неспособна личност?
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Пробен балон Empty Re: Пробен балон

Пишување by luxor on Сре Јан 15, 2020 10:19 am

Секако, постои опцијата министерката да е легалист кој ги почитува законите и уставот наспроти лажниот патриотизам на раководството па овие сега и се одмаздуваат.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Пробен балон Empty Пробен балон

Пишување by luxor on Сре Јан 15, 2020 10:22 am

Сепак најверојатно е дека ова е опипување на пулсот на членството кое за своите гласови ќе бара Жмицко и дружината јасно да се произнесат против договорите со Грција и Бугарија и да ветат нивно поништување што овие не смеат да го направат затоа што таков потег им гарантира сигурен пораз на изборите.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Пробен балон Empty Re: Пробен балон

Пишување by TRAJCHE on Сре Јан 15, 2020 11:31 am

Oni siguren poraz imaat garantirano, do sakat da pravat dzabe e.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 567
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Пробен балон Empty Re: Пробен балон

Пишување by PRVOBOREC on Сре Јан 15, 2020 1:08 pm

Ги намириса членството, расколот им чука на врата.

Пробен балон Eoua0r10

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Пробен балон Empty Re: Пробен балон

Пишување by PRVOBOREC on Сре Јан 15, 2020 7:29 pm

Наќе пиши бриши патриотот.

Пробен балон Eovxe_10

Пробен балон Eovxe-10

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Пробен балон Empty Re: Пробен балон

Пишување by Bosonoga on Сре Јан 15, 2020 7:48 pm

Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 882
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Пробен балон Empty Re: Пробен балон

Пишување by TRAJCHE on Чет Јан 16, 2020 1:40 pm

Otkoga Culev gi izdade deka si ja prifatile Severna pravat obid da go izlazat clenstvoto. Mozi ima budali sto ke im poveruvaat ama nema site. Gubenje glasovi od sopstvenoto clenstvo vo najava za dpmne.

Пробен балон Img_2032
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 567
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Пробен балон Empty Re: Пробен балон

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот