Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДПМНЕ Е ПРОТИВ ....

2 posters

Go down

ДПМНЕ Е ПРОТИВ .... Empty ДПМНЕ Е ПРОТИВ ....

Пишување by osa Чет Јан 23 2020, 17:18

ВМРО-ДПМНЕ Е ПРОТИВ ГРАЃАНИТЕ, НАМЕРНО ГО КОЧИ ЗАКОНОТ ЗА ОТПИС НА КАМАТИ НА ДОЛГОВИ

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ги блокира сите проекти и сите законски решенија што се во интерес на граѓаните изјави на денешната прес конференција Јован Митрески, координатор на пратеничка група на СДСМ и коалицијата во Собранието на РСМ.
ДПМНЕ Е ПРОТИВ .... 6105-Mitreski-640x360
-Пратениците од оваа партија очигледно се против отписот на каматите и долговите што граѓаните ги имаат.
Денеска, претседателката на Комисијата за финансирање и буџет Лилјана Кузмановска без никакво образложение ја прекина седницата на која што требаше да дискутираме за Предлог законските решенија за отпис камати и репрограмирање на долгови и трошоци на физички лица и на јавни препријатија.
Овие законски решенија ќе им помогнат на граѓаните да се ослободат од долговите и каматите за тие долгови и ќе овозможат подобрување на нивниот животен стандард.
Откако со криминално работење ги заглавија општините и јавните препријатија со огромни долгови, ВМРО-ДПМНЕ само заради теснопартиски интереси, ги блокираат сите проекти кои значат рехабилитација на институциите, а се единствено во интерес на граѓаните.
Наспроти долгогодишното деструктивно раководење со институциите и таложење на долгови од страна на кадрите на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ како одговорна партија,  работи во интерес на граѓаните, предлага отпис на камати и репрограмирање на долгови и трошоци на физички лица.
Јавните претпријатија ќе имаат обврска да ги отпишат долговите на граѓаните, а државата обезбедува мерки кои ќе гарантираат развој и ефикасно функционирање на јавните претпријатија.
Овие две мерки се тесно поврзани и се во интерес на сите граѓани на нашата држава.
И овие мерки ќе значат нов почеток за сите, после систематското уништување на држава во периодот на режимот на ВМРО-ДПМНЕ од 2006 до 2017 година.
Затоа, ја повикуваме Кузмановска и пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да престанат да ги блокираат овие закони, да ги повлечат илјадниците амандмани и да ја деблокираат работата на Комисијата за финансирање и буџет.
Но и без разлика на деструктивно однесување на ВМРО-ДПМНЕ, нашата држава, со нив или без нив ќе оди напред. Граѓаните тоа го знаат и затоа на 12 април ќе ги казнат сите штетни политики на ВМРО-ДПМНЕ, рече Митрески.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ Е ПРОТИВ .... Empty Re: ДПМНЕ Е ПРОТИВ ....

Пишување by osa Чет Јан 23 2020, 17:25

eve i jas sum protiv ovoj zakon ...zoshto ? eve kratko ke vi objasnam ....komunalii plakaa site vo vreme na rezimot koi ne bea  VMROVCI ,zatoa shto vo sprotivno ke im iskluchea i voda i struja i parno ...znachi tie shto si plakale nemaat nitu dolgovi nitu KAMATI ....VMROVCITE KAJ SHTO NE PLAKAA VO NIVNO VREME DODEKA PASTIROT IM BESHE NA VLAST SEGA USHTE I DA IM GI OTPISHEME KAMATITE  ...znachi ONI DA IMAAT KORIST .....  SAMO VMRANATA IMA NEPLATENI KOMUNALII I NA TIE SMETKI IMA KAMATA ,ZOSHTO DA GI CHASTIME ? EVE JAVNO GI PRASHUVAM OD SDSM ! VOEDNO MOLBA   DO VISOKITE FUNKCIONERI OD SDSM  DA DONESAT EDEN ZAKON POVOLEN ZA SIMPATIZERITE I CHLENOVITE NA SDSM MOZE ?


ZA POCHETOK DOVOLNO E DA PLAKAME SPORED BROJ NA CHLENOVI VO SEMEJSTVOTO I VODA I GJUBRETARINA ,A NE EDEN CHOVEK DA PLAKA SMETKA SPORED STANBENA POVRSHINA ,I AKO IMAM GOLEM STAN MORA I SMETKA DA PLATAM GOLEMA ???? PA STANOT NE GO SOZDAVA SMETOT (DJUBRETO ) TUKU LUGETO SHTO ZIVEAT VO NEGO ....SAM CHOVEK FRLA EDNA KESICHKA OTPAD ,CHETVORICA FRLAAT CHETIRI KESI OTPAD ...A ISTO PLAKAAT SHTO NE E VO RED

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ Е ПРОТИВ .... Empty Re: ДПМНЕ Е ПРОТИВ ....

Пишување by Bosonoga Пет Јан 24 2020, 21:28

iskreno i jas nesakam vakov zakon so koj samo od dpmne ke se ofajdat ,ajde donesete zakon da vazi retroaktivno od vremeto na rezimot koga plakavme ogromni kamati i izvrshitelite ni zemaa se pa osanavme goli goltari
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ Е ПРОТИВ .... Empty Re: ДПМНЕ Е ПРОТИВ ....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот