Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НЕСЕКОЈДНЕВНО

Go down

НЕСЕКОЈДНЕВНО Empty НЕСЕКОЈДНЕВНО

Пишување by Bosonoga Чет Јан 30 2020, 23:32

[size=48]Се пријавија 28 000 девојки за да патуваат во вселената со јапонскиот милијардер ,а тој се предомисли[/size]
Јапонскиот милијардер Јусака Маезава се откажа од барањето девојка за да му се придружи на патувањето околу Месечината, тврдејќи дека веќе не е сигурен во идејата.Четириесет и четиригодишниот Маезава, која ја продаде својата онлајн модна продавница „Зозо Инк“ во конгломератот „СофтБанк груп“, бараше девојка над 20 години за да учествува во шоуто што ќе се пренесува на стриминг услугата на АбемаТВ.
„Бидејќи чувствата на осаменост и празнина почнаа да ме победуваат,  размислував само за една работа - љубов кон жена“, напиша Маезава на веб-страницата за апликации во тоа време.
Речиси 28.000 жени одговориле на неговиот повик, но тој денеска се предомисли.
„Дел од мене сè уште има сомнеж за учеството“, твитна Маезава.
Во 2023 година, Маезава ќе стане првиот патник што ќе патува околу Месечината, како дел од програмата на Маск за SpaceX.
Маезава неодамна ја раскина врската со 27-годишната актерка Ајаме Горики.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот