Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗА СЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ ДА ВАЖИ ПРАВИЛОТО ...

Go down

ЗА СЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ ДА ВАЖИ ПРАВИЛОТО ... Empty ЗА СЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ ДА ВАЖИ ПРАВИЛОТО ...

Пишување by osa Саб Фед 15 2020, 01:17

ЗА СЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ АПЕЛИРАМ ДА СЕ ЗАБРАНИ КАНДИДИРАЊЕ НА ЛИЦА КОИ НЕЗНААТ ДА ЗБОРУВААТ МАКЕДОНСКИ ЛИТЕРАТУРНО БЕЗ ОНИЕ ДОЛНИ СЕЉАЧКИ ОБРАЌАЊА НА СИТЕ СЕЉАЧКИ ДИЈАЛЕКТИ ....СРАМОТА Е ДА СТИГНАТ ДО ПРЕТСТАВНИЦИ НА НАРОДОТ КОЈ ГИ ИЗБРАЛ ДА ГО ПРЕТСТАВУВААТ ВО СОБРАНИЕ А ДА ЗБОРАТ НА ДИЈАЛЕКТ НЕБАРЕ СЕ НАОГААТ НА ЧЕШМА СО СВОИТЕ СЕЉАЧКИ ПРИЈАТЕЛКИ ....ЗАМИСЛЕТЕ НАШИОТ ДОСКОРАШЕН ПРЕМИЕР И СЕГА ПРЕДСЕДАТЕЛ НА НАЈГОЛЕМАТА ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА СДСМ ДА ЗБОРУВА НА СТРУМИЧКИ ДИЈАЛЕКТ НА ШТО КЕ ЛИЧЕШЕ ТОА ...ЗАТОА ЈАВНО КЕ ПОВИКАМ ЕДЕН УСЛОВ ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ НАЈДЕ НЕКОЈ НА ЛИСТИТЕ НА ПРЕДСТОЈНИТЕ ИЗБОРИ ОБАВЕЗНО ДА ЗНАЕ ДА ЗБОРУВА МАКЕДОНСКИ БЕЗ УПОТРЕБА НА СЕЉАЧКИ ДИЈАЛЕКТ ...СЕ НАДЕВАМ ОВОЈ МОЈ ПРЕДЛОГ КЕ БИДЕ ПРИФАТЕН ОД СИТЕ ...ДОВОЛНО СЕ НАСЛУШАВМЕ ГЛУПОСТИ ВО ПАРЛАМЕНТОТ ПА УШТЕ И СО СЕЉАЧКИ ДИЈАЛЕКТ МНОГУ Е ОДВРАТНО ВЕРУВАЈТЕ ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16473
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот