Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ....

2 posters

Go down

СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА .... Empty СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ....

Пишување by osa Саб Фед 15 2020, 02:43

АЈДЕ МАЛКУ ДА ДИСКУТИРАМЕ ЗА НОЌНАВА СОБРАНИСКА СЕДНИЦА НА КОЈА ТРЕБА ДА СЕ РАЗРЕШИ РАШЕЛА МИЗРАХИ -ТЕХНИЧКИ МИНИСТЕР КОЈ ГО ПРЕКРШИ УСТАВОТ НА ДРЖАВАТА ....ТОЛКУ НЕПИСМЕНИ ПРАТЕНИЦИ НЕ СУМ ВИДЕЛА ...СЕКОЈ  ШТО ИЗЛЕЗЕ НА ГОВОРНИЦА ОД ДПМНЕ  ПОВТОРУВА ДЕКА НЕРАЗБИРА  ЗОШТО ТРЕБА ДА СЕ РАЗРЕШИ ....НИКОГАШ НЕМА ДА РАЗБЕРЕТЕ ЗОШТО НЕМАТЕ КАПАЦИТЕТ

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА .... Empty Re: СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ....

Пишување by osa Саб Фед 15 2020, 02:46

lele eve ushte edna lepotica Peshevska ...mlada no sepak nepismena so govor vo koj sporeduva odnos na majka so sin ,maz so zena ....a najstrashno od se e shto i ona nema dreskod ...dajte bre nekoj neka im kaze kako treba da se oblechat koga vleguvaat vo sobranie ...sramota site gi gledaat...ovaa zbori deka na mizrahi i ja kachuvaat cenata ...a shto ona se prodavali ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА .... Empty Re: СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ....

Пишување by osa Саб Фед 15 2020, 03:16

Dr. Phallus@lesenpeperut50m
Драга жмровќе. Не се вика „пред да ви се обратам“. Тоа што го правите се вика „Пред лошо да ви прочитам што ми напишаа“.
2RETWEETS4FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА .... Empty Re: СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ....

Пишување by osa Саб Фед 15 2020, 03:24

Алекс :flag_mk::flag_eu:@enginebluewater1h
Пратенициве од ДПМНЕ не знаат со свои зборови да се искажат и да аргументираат во одбрана на Мизрахи, туку сите читаат претходно напишани текстови со мали измени, веројатно по нарачка од белата палата.
0RETWEETS4FAVORITES


eve go i lepotanov na koj imeto ne mu go znam i on chita deka neznae zoshto se razreshuva mizrahi

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА .... Empty Re: СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ....

Пишување by osa Саб Фед 15 2020, 03:26

stopati  im kaza premierot na tehnichkata vlada poradi koi prichini bara da se razreshi i oni posle cela vecher zboruvanje pak vikaat deka neznaat zoshto ....lele katastrofa ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА .... Empty Re: СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ....

Пишување by osa Саб Фед 15 2020, 03:34

eve go Despotovski ....od dpmne ....i ovoj so seljachki dijalekt a ima bela kosa ...zarem nemozeshe da nauchi da zboruva makedonski bez seljachkiot DIJALEKT

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА .... Empty Re: СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ....

Пишување by osa Саб Фед 15 2020, 03:37

shto e ushte postrashno si stavile svoi chlenovi da pishuvaat na socijalnite mrezi i se falat deka imale golema poddrshka od graganite ...ej reper da ti e pishuvanjeto na grupa maloumnici deka si vo pravo ....vauuuu mizerija

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА .... Empty Re: СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ....

Пишување by osa Саб Фед 15 2020, 04:13

i ti bre Miloshoski sto godini u parlamen i ti neznaesh shto e dres kog pa si se oblekol ko da ke javash konj so karirana koshula  plus so seljachkiot DIJALEKT aman ke povratam

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА .... Empty Re: СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ....

Пишување by osa Саб Фед 15 2020, 04:29

ja razreshija tehnichkata ministerka Mizrahi ...bravo za pratenicite

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА .... Empty Re: СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ....

Пишување by osa Саб Фед 15 2020, 04:30

go izglasaa i zakonot za lokalnite izbori za prekrojuvanje na izbornite edinici ...bravo

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА .... Empty Re: СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ....

Пишување by osa Саб Фед 15 2020, 04:31

zavrshi sobraniskata sednica broj 136  ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА .... Empty Re: СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ....

Пишување by osa Саб Фед 15 2020, 04:43

[size=54]Собранието ја разреши Рашела Мизрахи
февруари 15, 2020
[/size]
СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА .... 8208FB11-BCBE-4D7E-AAF2-3AF401161F86_w1023_r1_sСобранието ја разреши министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи. По речиси шест часовна расправа во десетина минути пред 4 часот, пратениците со 62 гласа „за“ и 26 „против“ ја разрешија министерката. Таа по предлог на ВМРО-ДПМНЕ, на 3 јануари годинава стана дел од техничката влада која треба да организира и да спроведе избори.
Разрешувањето на министерката уследи откако премиерот Оливер Спасовски достави до Собранието предлог за разрешување на Мизрахи, затоа што министерката неколкупати се појави на прес-конференција во МТСП пред табла со името „Република Македонија“.
Според него министерката Мизрахи го прекршила Уставот, со тоа што не го почитувала Преспанскито договор и на тој начин ги загрозила евроинтеграциите.
Ставот на Мизрахи е дека таа табла ја затекнала во Министерството кога ја презела функцијата и оти пред неа и во минатото поранешната министерка Мила Царовска одржувала средби и прес-конференции.
ВМРО-ДПМНЕ, смета дека причина за разрешувањето на Мизрахи не е таблата со името Република Македонија, туку тоа што таа открила незаконитости и злоупотреби што ги правела претходната министерка Мила Царовска.
Пред да почне 136 седница на која беше разрешена Мизрахи, и на која на дневен ред се и Предлог-законот за изменување и дополнување на Изборниот законик по скратена постапка и Предлог-законот за дополнување на Законот за лична карта, претседателот на Собранието Талат Џафери ја премина 135 седница на која заврши расправата за законот за јавно обвинителство, без да се гласа. Продолжението ќе биде дополнително закажано.
Претседателот на Собранието Талат Џафери најави дека Собранието ќе работи без прекин додека да се распушти и не се распишат предвремените парламентарни избори најавени за 12 април.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА .... Empty Re: СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ....

Пишување by osa Чет Апр 02 2020, 00:11

interesno ...gledam vesti na tv 24 i davaat vest od sednica na vladata i koga tamu gospozata Mizrahi sedi ...e sega dali e stara snimkata ili ona sepak seushte sedi vo vlada i pokraj toa shto e razreshena ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА .... Empty Re: СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ....

Пишување by трендафил Чет Апр 02 2020, 11:42

Рашела Мизрахи е разрешена и сигурно се работи за стара снимка. Иако нејзиното разрешување е крајно безобразно однесување на парламентарното мнозинство од претходниот пратенички состав на Собранието затоа што се работи за техничка влада. Да напишам дека иако пензиите се веќе поделени поради корона вирусот, социјалните надоместоци уште не се. Благодарејќи на СДСМ кој раководи со министерството за труд и социјала спротивно на законот кој предвидува во техничка влада во него главниот збор да го има опозицијата со право на вето од страна на претставникот на власта. А сега опозицијата нема никакво влијание во министерството.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА .... Empty Re: СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА ....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот