Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕФТИНА ТАРИФА чПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМАТЕ ИЛИ НЕ

Go down

ЕФТИНА ТАРИФА чПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМАТЕ ИЛИ НЕ  Empty ЕФТИНА ТАРИФА чПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМАТЕ ИЛИ НЕ

Пишување by osa Сре Мар 11 2020, 12:24

[size=30]ЕВТИНА ТАРИФА: Проверете си дали ви е активирана дневната евтина струја[/size]

ЕФТИНА ТАРИФА чПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМАТЕ ИЛИ НЕ  Electricity1
Објавено во: Агробизнис10 Октомври, 2017
ЕФТИНА ТАРИФА чПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМАТЕ ИЛИ НЕ  Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=28&loc=https%3A%2F%2Ffaktor.mk%2Fevtina-tarifa-proverete-si-dali-vi-e-aktivirana-dnevnata-evtina-struja&referer=https%3A%2F%2Fwww.google
  
[size=11]Share

[/size]

Имплементацијата на евтината тарифа е во тек а промените според најавите треба да бидат завршени на 24ти октомври.
Владеачката партија повторно ја воведе евтината дневна тарифа, која трае од  14 до 16 часот, секој ден од понеделник до сабота, а што треба да направите и како да дознаете дали вашето броило има активна евтина тарифа. 
Она што треба да го направите е да  погледнете на дисплејот од броилото во периодот од 14 до 16 часот, од понеделник до сабота.
ЕФТИНА ТАРИФА чПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМАТЕ ИЛИ НЕ  Lg.php?bannerid=1695&campaignid=1100&zoneid=47&loc=https%3A%2F%2Ffaktor.mk%2Fevtina-tarifa-proverete-si-dali-vi-e-aktivirana-dnevnata-evtina-struja&referer=https%3A%2F%2Fwww.google
Евтина струја имате ако во тој период на екранот ви се појавува индикаторот Т2.
800.000 броила низ територијата на цела држава ќе бидат прилагодени на новата дневна евтина тарифа согласно одлуката на Владата на РМ и РКЕ.
 Тоа значи дека  покрај стандардната ноќна евтина тарифа од 22ч до 7ч и целодневната евтина тарифа во недела, корисниците  ќе добијат и  дневна евтина тарифа во периодот од 14ч до 16ч. секој работен ден и сабота.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот