Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВУЧИЌ ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС

3 posters

Go down

ВУЧИЌ  ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС Empty ВУЧИЌ ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Пишување by osa Сре Мар 18 2020, 01:19

[size=30]ВУЧИЌ ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ВО СРБИЈА[/size]

Српскиот претседател Александар Вучиќ воведе полициски час во земјата откако со досегашните мерки против ширењето на коронавирусот не била постигната целосна дисциплина.

Со новата мерка, ќе биде забрането движење на сите од 20 до пет часот наутро, а посебни забрани се воведени за лицата над 65 години.
„Од утре од 10 часот, на лицата постари од 65 години ќе им биде забрането да излегуваат надвор во градовите, а во селски средина на оние над 70 години. Ноќе на улица ќе можат да излезат само оние луѓе кои работат трета смена“, изјави Вучиќ.


ВУЧИЌ  ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=31&loc=https%3A%2F%2Fsdk.mk%2Findex
Според него, 1.763 луѓе кои би требало да бидат во изолација не се пронајдени дома и додаде дека најголеми жаришта се Белград, Кикинда, Ниш и Чачак. И покрај ригорозните мерки, Вучиќ вели дека кафулињата и натаму ќе можат да работат ако го обезбедат потребното растојание меѓу гостите.
„Никој нема да остане гладен и без основни намирници. Ништо да не јадеме освен леб, ќе го има доволно. Имаме огромни залихи на пченица“, рече Вучиќ.
Според последните информации, во Србија има 72 случаи на коронавирус.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВУЧИЌ  ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС Empty Re: ВУЧИЌ ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Пишување by трендафил Пет Апр 03 2020, 20:16

За разлика од кај Вучиќ каде за возрасните има отворено продавници во кои можат да пазарат во раните утрински часови кога помладите не смеат да излегуваат, кај Оливер Спасовски, да не кажам кај Заев и Ахмети возрасните можат да шетаат по празни улици, а продавниците отвораат некаде по 3 часа или повеќе од правото за нивно излегување од дома. Во време кога во продавниците одат и помладите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ВУЧИЌ  ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС Empty Re: ВУЧИЌ ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Пишување by osa Пон Апр 06 2020, 01:41

ete gledash kako moze i neshto pametno da pishesh ...tochno taka treba porano da otvoraat so ogled na toa shto porano zatvoraat navecher poradi policiskiot chas ,a vozrasnite nautro porano bi pazarele na raat

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВУЧИЌ  ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС Empty Re: ВУЧИЌ ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Пишување by Bosonoga Саб Апр 11 2020, 01:22

neznae chovek shto e podobro ,eve shvetski doktor tvrdi deka karantinot ke napravi poveke shteta od virusot
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ВУЧИЌ  ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС Empty Re: ВУЧИЌ ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот