Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ТЕЛЕВИЗИИТЕ ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И КОРОНА ВИРУСОТ

Go down

ТЕЛЕВИЗИИТЕ  ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И КОРОНА ВИРУСОТ Empty ТЕЛЕВИЗИИТЕ ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И КОРОНА ВИРУСОТ

Пишување by osa Саб Мар 21 2020, 09:34

Немозам а да не споделам со вас ....Бидејки сум дома според препораките на владата ,пуштив телевизија и да видам што има ново ...поточно да се информирам впрочем затоа постојат  телевизиите ...секојдневно ја следам програмата на тв 24 и сум задоволна од нивниот избор на програма и вести ...но ова утро решив да прошетам со далечинскиот но без тон па така на тв Сител кога ги погледнав двајцата соговорници едноставно немав желба ниту да ги слушнам па веднашпродолжив на канал 5 телевизија и кога таму мојот омилен лик од моите омилени народни приказни госпогата Шенка Колозова ....го пуштив тонот за да слушнам што има да ни каже истакнатата македонска глумица и верувајте се разочарав и тоа многу ...водителката ја запрасха околу актуелната состојба со корона вирусот и замислете ги нејзините одговори ,ке се обидам да парафразирам схто кажа во врска со светското зло наречено корона - мислам дека се претера ,мислам дека е претерано ова со вирусот ,и во светски рамки но и кај нас ,јас не се плашам ,еден ден мора да се умре ,но навистина претеруваат еве и нашиот министер Филипче кој постојано повторува кој ке биде крив ако се појави уште еден случај ,и мислам дека нетребаше да се затворат кафулињата ,можеби за навечер но не и преку ден ,еве гледаме по телевизиите се собрале луге си слават роденден се веселат и што има во тоа лошо ,ке повторам од нешто мора да се умре ,и да треба лугето да се собираат и да си го продолжат животот најнормалнопа и вестите од другиве држави да престанат толку да се емитуваат ,еве во Италија починале 1000 луге и што имаат они 60000 жители  и што ако умреле толку ,можеби од рак умираат 5000 но никој не ги кажува ,се фатиле корона па корона ,се поминало и ова ке помине ,добро е што не се заразуваат младите и децата па светот останува на нив ,ние старите ако умреме едноставно подобро ке се намали бројот на пензионери и вие младите ке имате поголеми плати и подобар живот ,затаоа еве ке повторам нека се собираат лугето нека си го живеат животот -заврши Колозова ....На овие нејзини реченици и водителката постојано повторуваше -значи вие мислитедека е во ред да се собираат ,па да така е животот продолжува ,точно во Италија натолку голем број жители не е толку страшно што умираат по иљада лица дневно .....

толку можев почитувани да истрпам да слушам ,едноставно го сопрев тонот и седнав да  го  напишам овој текст ....тука јавно ке прашам како постојат вакви водители ,вакви соговорници и секако ваква телевизија ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТЕЛЕВИЗИИТЕ  ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И КОРОНА ВИРУСОТ Empty Re: ТЕЛЕВИЗИИТЕ ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И КОРОНА ВИРУСОТ

Пишување by osa Саб Мар 21 2020, 10:13

se obidov da ja najdam emisijata NIE I VIE na kanal 5 tv na FB ili na JUTUB  no ne uspeav ...ima isti emisii no so drugi gosti ,ne i ovaa so g-dja Kolozova .....sepak sramota ,uchena zena i koja poraka ke im ja prenese na mladite i sekako na decata ?deka svetot e glupav a samo ona pametna ...se zgroziv navistina i od voditelkata koja ednostavno ja poddrza vo iskazuvanjeto ,namesto kako mlada i verojatno obrazuvana lichnost da i posochi deka tokmu grupiranjeto -sobiranjeto vo grupi e strashnoto za shirenje na korona virusot ...sramota i za televizijata koja ova go pushti i go emituvashe sega vo ovaa kriza vo svetski razmeri ......sramota

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТЕЛЕВИЗИИТЕ  ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И КОРОНА ВИРУСОТ Empty Re: ТЕЛЕВИЗИИТЕ ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И КОРОНА ВИРУСОТ

Пишување by osa Саб Мар 21 2020, 10:53

:dango: еден мињон@mrssurprise22h
И денес сите остануваме дома, договорено?
2RETWEETS31FAVORITES


само глумицата сшенка колозова ,водителката  што го правеше интервјуто за емисијата ние и вие  емитувана репризно на 21 март 2020  и секако сопственикот и сите вработени во тв канал 5 НЕМА ДА СЕДАТ ДОМА ЗА НИВ ОВА Е ГЛУПОСТ 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТЕЛЕВИЗИИТЕ  ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И КОРОНА ВИРУСОТ Empty Re: ТЕЛЕВИЗИИТЕ ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И КОРОНА ВИРУСОТ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот