Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ

4 posters

Go down

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Empty ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ

Пишување by osa Саб Мар 21 2020, 21:03

ОД УТРЕ 22 МАРТ 2020Г ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 21 ЧАСОТ ДО 6 ЧАСОТ НАУТРО .....искрено мое разочарување ...незнам за која целна група на луге се наменети овие мерки ....преку ден парковите и кејот на вардар се полни со луге .....неразбирам ....старите пак ке си шетаат и ке го шират вирусот ...навистина не разбирам ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Empty Re: ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ

Пишување by osa Саб Мар 21 2020, 21:19

#8

Шишарка@shisharka_23m
-Кои се најзагрозени од вирусов?
-Старите.
-Кое време шетаат они?
-Па, преку ден.
-Стај полициски час навечер, кога спијат.

24RETWEETS62FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Empty Re: ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ

Пишување by osa Саб Мар 21 2020, 21:29

Бапчо@thefitzzz26m
21 - 06 Часот е прилично лабава рестрикција, се надам дека грешам ама знаејки го нашиот табиет, ова нема да има некој голем ефект.
9RETWEETS55FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Empty Re: ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ

Пишување by osa Саб Мар 21 2020, 21:41

Капетански Дневник:skull_crossbones:@blacktaurus747m
Полициски час од 21:00 до 06:00. Дечки, обратно треба, навечер нема раздвиженост.
А оние кои одат на работа да имаат потврда во кој сектор работат и да се пуштаат.
Ова нема да има никаков ефект, само џабе малтретирате службени лица.
Еве предлог, АРМ денски, МВР навечер.

4RETWEETS30FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Empty Re: ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ

Пишување by osa Саб Мар 21 2020, 21:43

Бапчо@thefitzzz31m
Џабе е забранава од 9. Па најранливата категорија, гледајки по дедо ми, СИ ЛЕГНУВА во 8 саат!

А до тогаш треба на Хулк да му се јавам за да го спречам да оди да напумпа гуми на точак, да купи весник, па крстословки за баба ми, да види дал Гробот на Александар е на каса у КАМ...

4RETWEETS23FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Empty Re: ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ

Пишување by osa Саб Мар 21 2020, 21:55

КАШЛИЦА :mask:@kashlicaa1h
@o_spasovski @VladaMK Ајаааа... сите гужви се преку ден а полициски преку ноќ. Што ќе ловите лилјаци и вампири?
2RETWEETS17FAVORITES


изгледа да ...па нели од нив се пренел вирусот 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Empty Re: ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ

Пишување by osa Саб Мар 21 2020, 21:59

Маче| :flag_mk:@vlatko100janosk56m
Преку ден ќе се заразуваме, а навечер ќе го преспиваме полицискиот час заедно со вирусот. Утредента ќе го шириме, и така до недоглед.

Мачкина кашлица ви е полицискиов час.

3RETWEETS16FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Empty Re: ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ

Пишување by Dino Саб Мар 21 2020, 22:05

Zaludno.

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Img_2034

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Empty Re: ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ

Пишување by Dino Саб Мар 21 2020, 22:06

Kaj nas vaka treba.

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Etpy5q10

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Empty Re: ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ

Пишување by osa Саб Мар 21 2020, 23:05

ama treba nekoj so m..a

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Empty Re: ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ

Пишување by трендафил Вто Апр 07 2020, 10:13

Не е интерес на Заев сите да седат дома, затоа што треба да му работат фирмите. Вклучувајќи ја и менувачницата на Вицето која според информациите достапни во јавноста треба да е доста профитабилна. Иако СЈО е на прво место без конкуренција. Дури и сега кога не работи со уредбата на владата ќе не кошта повеќе милиони евра за плати и разни бонуси на вработените партиски ботови. Дали можеби дел од тие примања ќе ги донираат на својата партија за избори?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Empty Re: ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ

Пишување by Teo Вто Апр 07 2020, 10:18

Isplateni se troshocite za smetki kon javnite pretprijatija kako i zaostanati plati. Vladata i ne mozheshe da napravi nishto drugo zatoa shto SJO e izglasano i od tvojata dpsmne a Janeva e izbor na tvojot pastir Gruevski.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Empty Re: ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ

Пишување by трендафил Вто Апр 07 2020, 17:06

Нестандардно високите плати за македонски услови за најнепродуктивната установа во Македонија на сите времиња. Срам за земјата. Плати ќе добиваат до јуни и покрај тоа што обвинителството не работи половина година. Тоа е ваљда награда за гласовите што на криминален начин ги обезбеди за промена на името и нападот врз идентитетот на многу Македонци со пратеници од типот на Крсто Мукоски.
За Јанева претпоставувам дека е избор на евроатлантската меѓународна банда која ја организира академијата за обвинители каде што дотичната беше високо оценета. Предлогот беше прифатен од твојот пастир Заев без забелешки.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Empty Re: ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ

Пишување by Teo Вто Апр 07 2020, 19:36

трендафил напиша:
За Јанева претпоставувам дека е избор на евроатлантската меѓународна банда која ја организира академијата за обвинители каде што дотичната беше високо оценета.

Kolku pati jas kje ti kazham deka pretpostavkata e majka na glupokjata a ti toa uporno kje go potvrduvash?

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Img_2196
ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Img_2197
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Empty Re: ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ

Пишување by трендафил Сре Апр 08 2020, 10:34

Не оспорувам дека секој професионалец е добар во извршување на наредбите. Професионален убиец или крадец успешно си ја врши работата. Сега ќе дискутираме за тоа кој ја предложил Јанева, а не за тоа кој ја поддржуваше кога започна со криминални дејствија. Во моментов дискутираме за тоа каде се украдените пари за да може да се користат за набавка на потребни апарати и заштитни средства против короната, наместо да чекаме милостина и да земаме скапи кредити.
Колку што читам нема ништо од наводните 173 милиони долари од Светската банка. Дали не сакаат да дадат пари на власт за која се сомневаат дека народски кажано краде? Како што изгледа стана со парите што Норвешка ги даде за набавка на 25 респиратори. Плус нели 50те што требаше да дојдат до крајот на една недела, но пред еден месец?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Empty Re: ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ

Пишување by Teo Сре Апр 08 2020, 10:46

Namali glupokja.

Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Empty Re: ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ

Пишување by трендафил Сре Апр 08 2020, 13:27

Оваа тема е за полициски час. Ќе се вратам на темата затоа што за вакво нешто може евентуално да ме банира мојот модератор.
Интересни се најновите термини за полициски час на владата во која СДСМ, да не кажам Зоран Заев носи одлуки, а прекршителите на тие уредби треба да ги гони Наќе Чулев. Кучињата може да бидат шетани секој работен ден од 5 до 16 часот и навечер од 20 до 20,30 часот, а за викендите од 8 до 8,30, од 15 до 15,30 и од 20 до 20,30 часот. Дечињата може да се шетаат само во работни денови од 13 до 15 часот. За викенд не смеат да излегуваат на воздух и на сонце. Тоа е веројатно затоа што на кучињата не им пречи тоа северна, а на поголем дел од децата тоа ќе им пречи кога ќе пораснат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ Empty Re: ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД УТРЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот