Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СТРУМИЦА СЕ ЗАНИМАВА СО ...

Go down

СТРУМИЦА СЕ ЗАНИМАВА СО ... Empty СТРУМИЦА СЕ ЗАНИМАВА СО ...

Пишување by osa Вто Мар 24 2020, 13:53

[size=50]Искршено дрво од снегот предизвика прекин на струјата во оддел на струмичката болница[/size]


Утрово околу 06:30 часот искршено дрво во дворот на Одделот за неврологија и психијатрија во Медицинскиот центар во Струмица предизвика прекин на електричната енергија, информираат од Територијалната противпожарна единица на Струмица.
-Дрвото паднало под притисок на снегот, а во отстранувањето учествувавме со едно противпожарно возило и тројца пожарникари, при што со моторна пила дрвото беше исечено и отстрането и со тоа им овозможивме на екипите на ЕВН да ја вклучат струјата, дополнуваат во информацијата струмичките пожарникари.
Утрово во Струмица се измерени над пет сантиметри снег, кој се уште врне и не предизвикува проблеми во сообраќајот и движењето на граѓаните.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СТРУМИЦА СЕ ЗАНИМАВА СО ... Empty Re: СТРУМИЦА СЕ ЗАНИМАВА СО ...

Пишување by osa Сре Апр 15 2020, 19:45

[size=52]СО ЦЕЛ СТРУМИЧАНИ ДА СНАБДАТ СВЕЖИ ЗЕМЈОДЕЛСКИТЕ ПРОИЗВОДИ ЗА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ, „ЧЕШЕЛ“ ЌЕ РАБОТИ ВО ПЕТОК ДО 14:00 ЧАСОТ![/size]

април 15, 2020
66 Прегледи
1 Мин.април 15, 2020
1 Мин.


    Со цел да овозможи снабдување на сите граѓани со свежи земјоделски производи за престојните Велигденски Празници, согласно со Градоначалникот и најновите препораки на Владата за преземање дополнителни и заострени мерки и активности за превенција од ширење на корона вирусот и препораките на Комисијата за заразни болести на Министерството за здравство, ЈПКД „Комуналец„ известува дека зелениот пазар „Чешел„ ке работи и во Петок 17 април до 14 часот. Поради заштита од корона вирусот сите продавачи треба да носат заштитни маски и ракавици, а истите заштитни мерки важат и за купувачите.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СТРУМИЦА СЕ ЗАНИМАВА СО ... Empty Re: СТРУМИЦА СЕ ЗАНИМАВА СО ...

Пишување by osa Сре Апр 15 2020, 19:47

bravo za gradonachalnikot ...sega zasega ...no ako nedajboze se zarazat poveke gragani koj ke ja snosi odgovornosta ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СТРУМИЦА СЕ ЗАНИМАВА СО ... Empty Re: СТРУМИЦА СЕ ЗАНИМАВА СО ...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот