Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mickoski so zakani i uceni do vladata

+3
Luxor
трендафил
Teo
7 posters

Go down

Mickoski so zakani i uceni do vladata Empty Mickoski so zakani i uceni do vladata

Пишување by Teo Нед Мар 29 2020, 12:50

Ova e prezemeno od sajtot na vladata. Objavena e prepiska na Hristijan Mickoski so generalniot sskretar na vladata Rashkovski. Zakani, pritisoci i nikakva logika osven zloba i omraza od strana na Mickoski za koi verojatno i toj ne znae zishto gi istura. Ako sega koga e opozicioner go pravi ova se plasham i od samata pomisla shto se kje pravat i kako kje se izhivuvaat vrz narodot ako dojdat na vlast. Zatoa pamet vo glava na izborite, koga i da se.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Mickoski so zakani i uceni do vladata Empty Re: Mickoski so zakani i uceni do vladata

Пишување by Teo Нед Мар 29 2020, 12:52

Prvo del od soopshtenieto na vladata.

Mickoski so zakani i uceni do vladata Img_2174Mickoski so zakani i uceni do vladata Img_2175
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Mickoski so zakani i uceni do vladata Empty Re: Mickoski so zakani i uceni do vladata

Пишување by Teo Нед Мар 29 2020, 12:54

Sega slikite od komunikacijata na Mickoski so Rashkovski.

Mickoski so zakani i uceni do vladata 1_mick10Mickoski so zakani i uceni do vladata 2_mick10Mickoski so zakani i uceni do vladata 3_mick10Mickoski so zakani i uceni do vladata 4_mick10
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Mickoski so zakani i uceni do vladata Empty Re: Mickoski so zakani i uceni do vladata

Пишување by Teo Нед Мар 29 2020, 12:55

Seto ova kako i kompletnoto soopshtenie na vladata i dokazite deka Mickovski ne e vo pravo i negovite obvinuvanja se netochni kje go najdete na linkot.

https://vlada.mk/node/20784
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Mickoski so zakani i uceni do vladata Empty Re: Mickoski so zakani i uceni do vladata

Пишување by трендафил Нед Мар 29 2020, 13:21

Не знам ако станува збор за клевета, иако нема клевета затоа што комуникацијата не е јавно објавена од наводниот клеветник, за какви закани, а посебно уцени станува збор. Уцена е ако на пример бараш пари или нешто друго за да не објавиш нешто. Такво нешто во преписката. Не знам ниту дали е пренесена целата преписка или е сечена и лепена согласно (добрите) традиции на СДСМ со црпнатиот од Муртино на чело. Иначе од многу грижа за народот скоро никаде нема заштитни маски за граѓаните, се врши исклучително мал број на тестирања, пензиите се исплатија, но не и социјалните надоместоци ...
Патем се зборува дека за летот од Љубљана на пример цената на летот е 110 евра, а повратниците треба да вратат 200 во буџетот на СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Mickoski so zakani i uceni do vladata Empty Re: Mickoski so zakani i uceni do vladata

Пишување by Luxor Нед Мар 29 2020, 13:36

Тебе ли те најдоа најбудала од штабот да ги браниш? Или сам се излета? Сепак среќен сум што Жмици така успешно ги убедува делот неопределени кои беа разочарани дека сепак СДСМ им е единствената надеж за нормална држава.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Mickoski so zakani i uceni do vladata Empty Re: Mickoski so zakani i uceni do vladata

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 29 2020, 14:12

Жмицко во обид да се испере се дозакопува. Нема да поднесам тужба значи дека не смее да поднесе туку дека може да биде тужен за закани и уцени кон владата. Имал докази ама ќе ги доставел кога судството ќе било слободно е само уште една закана дека кога ќе дојде на власт ќе воспостави контрола над судството и неговите судии ќе судат и осудат невини луѓе без докази бидејки ако ги има немаше да чека ниту секунда туку ќе ги објавеше тие докази за народот да ги види.

Mickoski so zakani i uceni do vladata Img_2355

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Mickoski so zakani i uceni do vladata Empty Re: Mickoski so zakani i uceni do vladata

Пишување by osa Нед Мар 29 2020, 14:17

трендафил напиша:Не знам ако станува збор за клевета, иако нема клевета затоа што комуникацијата не е јавно објавена од наводниот клеветник, за какви закани, а посебно уцени станува збор. Уцена е ако на пример бараш пари или нешто друго за да не објавиш нешто. Такво нешто во преписката. Не знам ниту дали е пренесена целата преписка или е сечена и лепена согласно (добрите) традиции на СДСМ со црпнатиот од Муртино на чело. Иначе од многу грижа за народот скоро никаде нема заштитни маски за граѓаните, се врши исклучително мал број на тестирања, пензиите се исплатија, но не и социјалните надоместоци ...
Патем се зборува дека за летот од Љубљана на пример цената на летот е 110 евра, а повратниците треба да вратат 200 во буџетот на СДСМ.
izvini ama ako e tochno deka letot e 110 evra ,ostanatite sredstva do 200 evra  kako gi kazuvash ti ,samo ke ti kazam deka i za prevoz do aerodrom i od aerodromot do mestoto za karantin mora sredstva

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Mickoski so zakani i uceni do vladata Empty Re: Mickoski so zakani i uceni do vladata

Пишување by трендафил Нед Мар 29 2020, 16:38

Извини, ама по договорот државјаните на Македонија што се нашле во странство треба да го платат само авионскиот лет. Не одат во изолација по сопствена волја па да ги плаќаат другите трошоци. Заборави да ги споменеш и трошоците за 14 дневна изолација во хотел, трошоците з полициските службеници за дезинфекција и друго, за што сметаш дека треба да платат нашите во странство. А кој ќе им плати на нив што државата ги остави на цедило со недели?  Инаку како што Евреите не ги тужеле германските и бугарските фашисти затоа што немале шанси да добијат на суд, така и сега тие што не се од СДСМ имаат мали шанси, па не сакаат да си трошат време и нерви. Кај да е до крајот на годинава ќе имаме избори, па по нив веројатно судиите ќе се ослободат од притисокот. Делото нема да биде застарено исто како и делото на Рашковски во врска со набавката на опрема за македонската контрола на летање по поминатиот рок за тендер.
Сите СДСМовски ботови на форумов имаа потполно различно мислење во времето кога СДСМ беше опозиција. Ништо изненадувачко.

П.С.: Колку пари имаат донирано фирмите на Заеви за борба против короната.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Mickoski so zakani i uceni do vladata Empty Re: Mickoski so zakani i uceni do vladata

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 29 2020, 17:20

Teo напиша:Sega slikite od komunikacijata na Mickoski so Rashkovski.

Mickoski so zakani i uceni do vladata 1_mick10Mickoski so zakani i uceni do vladata 2_mick10Mickoski so zakani i uceni do vladata 3_mick10Mickoski so zakani i uceni do vladata 4_mick10

Ха ха ха хааааа, пролупал тотално. Со овој селско првенство во бацање камена с рамена само можат да освојат. Честито новиот мандат на СДСМ и Заев.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Mickoski so zakani i uceni do vladata Empty Re: Mickoski so zakani i uceni do vladata

Пишување by трендафил Нед Мар 29 2020, 17:37

Не е нормално сајтот на Владата да се користи за партиски цели. Кој е во право ќе видиме после изборите. Инаку има наши сограѓани што се вратија со транзит преку некоја друга земја и кои не го платија летот организиран од странците. Станува збор за хуманитарни, а не за комерцијални летови, па да мора превозот да се плати. Ајде да прашам дали на тендерот за превоз имаше само еден понудувач?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Mickoski so zakani i uceni do vladata Empty Re: Mickoski so zakani i uceni do vladata

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 29 2020, 17:41

Небањат се што ќе видиме после изборите е вашето цмиздрење и распадот на вашата криминална банда. Штом и офчарот ви пролупа таман си е работата.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Mickoski so zakani i uceni do vladata Empty Re: Mickoski so zakani i uceni do vladata

Пишување by трендафил Нед Мар 29 2020, 17:55

Со што му се заканувал Мицковски на Рашковски. Дека ќе го тепа ли? Не одговори на прашањето дали сметаш дека е нормално на сајт на влада да се објавува приватна преписка од социјални мрежи. Знаеш ли за таков случај од некоја друга земја?
Немам одговор ниту на прашањето дали семејството Заеви донираше некој денар или опрема за борба против корона вирусот.
Владата нема организирано хуманитарен, туку комерцијални летови за враќање на граѓаните кои го плаќаат летот, а за комерцијални летови нормална е провизија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Mickoski so zakani i uceni do vladata Empty Re: Mickoski so zakani i uceni do vladata

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 29 2020, 18:07

Какви бе прашања ти ќе поставуваш губитнику еден. Сте пролупале, им се заканувате на луѓето во приватни пораки, сакате да ги украдете пензиите од приватен пензиски столб а криминалната организација да ја товите со буџетски пари, се радувате да се разболат што повеќе луѓе, славите кога некој ќе почине од вирусот, како лешинари собрани над мрша сте се насобрале над несреќата на народот и ликувате. Почекајте ќе помине ова а после следуваат изборите. Народот нема да заборави како
лешинаревте над болните и мртвите.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Mickoski so zakani i uceni do vladata Empty Re: Mickoski so zakani i uceni do vladata

Пишување by Zhane Нед Мар 29 2020, 18:21

Teo напиша:Sega slikite od komunikacijata na Mickoski so Rashkovski.

Mickoski so zakani i uceni do vladata 1_mick10Mickoski so zakani i uceni do vladata 2_mick10Mickoski so zakani i uceni do vladata 3_mick10Mickoski so zakani i uceni do vladata 4_mick10

Kopito nedokvakano. Na Mici mislam, da ne se razbereme pogresno.

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Mickoski so zakani i uceni do vladata Empty Re: Mickoski so zakani i uceni do vladata

Пишување by Albatros Нед Мар 29 2020, 18:37

Prvo vo privaten razgovor obvinuva za kriminal i ne nudi barem osnovni informacii sto go potvrduvaat toa a podocna vo post na fejsbuk tvrdi deka ima dokazi no ke gi predade koga sudstvoto ke bide slobodno. Ova i moze da se tretira kako zakana bidejki za nasite politicari sudstvoto e slobodno samo koga nivnite partii se na vlast. Simptomaticno e toa sto partijata koja ja predvodi Mickoski do vcera duri i od sobraniska govornica javno objavuvaa spored niv indicii za kriminal na vlasta pa odbivanjeto toa da se napravi i sega iako e od javen interes go stava pod somnenie tvrdenjeto na Mickoski deka ima bilo kakvi dokazi. Spored toa toj navistina vrsel pritisok neosnovano obvinuvajki za kriminal i zakanuvajki se deka od pozicija na vlast ke inicira nekoj sudski da odgovara bez nikakvi dokazi za vina.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Mickoski so zakani i uceni do vladata Empty Re: Mickoski so zakani i uceni do vladata

Пишување by трендафил Нед Мар 29 2020, 19:27

Мицковски не го обвинува Рашковски јавно, па да му предочува докази. Ако е криминалец тој подобро ги знае доказите. Дали Мицковски мисли на СЈО кога вели ТИЕ ШТО ТРЕБАШЕ НА СЕМАФОРОТ НА ТРИУМФАЛНА ДА НОСАТ ПАРИ, АМА ГИ ВРАТИЈА ВО ЏЕБ НА ЗОКИ И ВИЦЕ , а Рашковски избегнува одговор туку вели СКОНЦЕНТРИРАЈ СЕ НА ТЕМАТА.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Mickoski so zakani i uceni do vladata Empty Re: Mickoski so zakani i uceni do vladata

Пишување by Teo Нед Мар 29 2020, 19:40

Pointeresno e prashanjeto zoshto Mickoski voopshto go kontaktira Rashkovski. Saka da go ucenuva ili da go predupredi? Vo dvata sluchai vrshi kriminal. Osven toa kakvi se odnosite megju Mickoski i Rashkovski? Imaat li nekoi privatni kontakti i odnosi nadvor od pogledot na javnosta? Dali Mickoski mozhebi uchestvuva vo nekoi matni zdelki zaedno so Rashkovski pa si go bara delot? Zatoa li ne objavuva dokazi od javen interes, da ne se inkriminira samiot sebe? Ili ednostavno go gubi tloto pod nozete. Anketite pokazhuvaat vrtoglavo kachuvanje na rejtingot na Zaev i SDSM pa pritisokot vrz Mickoski i od pretendentite na negovoto mesto vo partijata a i od negovite mentori koi go pistavija na toa mesto se povekje raste. Uste kolku kje uspee da se odrzhuva na tronot vo belata palata sega koga e izvesno deka ostanuva i bez sredstva i bez poddrshka od gragjanite?
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Mickoski so zakani i uceni do vladata Empty Re: Mickoski so zakani i uceni do vladata

Пишување by Albatros Нед Мар 29 2020, 20:10

Ako od Sitel mu javile sinoka za rezultatite od Detektor ne e cudo da izgubil nervi. Si gi ima reformatorite Bogojeski i Kekenovski, pa Jancev gradonacalnikot na Kavadarci i opkolen e so luge na koi ne e za veruvanje, kako Dimovski, Gorcev, koi se luti sto ne se na listi za pratenici dodeka i tie drugite sto se na lista se nedoverlivi, kako Nikolovski, Milosovski, Janusev pa i Stoilkovski. Ne e lesna i negovata.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Mickoski so zakani i uceni do vladata Empty Re: Mickoski so zakani i uceni do vladata

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот