Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗЕМЈОТРЕС ВО ....

Go down

ЗЕМЈОТРЕС ВО .... Empty ЗЕМЈОТРЕС ВО ....

Пишување by osa Пон Мар 30 2020, 00:19

Земјотрес почувствуван во Штип и околината March 29, 2020 Општини
Земјотрес почувствуван во Штип и околината | opserver.mk

Во Штип и околината денеска е почувствуван земјотрес со интензитет од три до четири степени по Европската макросеизмичка скала. Земјотресот е регистриран во 12:35 часот со епицентар на 70 километри југоисточно од Скопје и потекнува од штипското епицентрално подрачје, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје. Земјотресот бил со локална Рихтерова магнитуда 3,5.
Земјотрес почувствуван во Штип и околината | opserver.mk

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот