Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЕВЕРНА КОРЕА НЕМА ПРИЈАВЕНО ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНА ВИРУС

2 posters

Go down

СЕВЕРНА КОРЕА НЕМА ПРИЈАВЕНО ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНА ВИРУС  Empty СЕВЕРНА КОРЕА НЕМА ПРИЈАВЕНО ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНА ВИРУС

Пишување by osa Сре Апр 01 2020, 14:13

Ким тврди дека се уште нема заразени со коронавирус: СЗО испраќа 900.000 долари за борба епидемијата во Северна Кореја
Светската здравствена организација ќе испрати 900.000 долари за поддршка на Северна Кореја во уништување на епидемијата коронавирус.
Северна Кореја наведува дека во таа земја се уште нема заразени од овој вирус, но набљудувачите тврдат дека тоа е неверојатно, пренесува Ројтерс.
Во Северна Кореја на сила се мерките за борба против коронавирус, вклучувајчи и затворање на границите и воведување на карантин за спречување на епидемијата.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЕВЕРНА КОРЕА НЕМА ПРИЈАВЕНО ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНА ВИРУС  Empty Re: СЕВЕРНА КОРЕА НЕМА ПРИЈАВЕНО ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНА ВИРУС

Пишување by трендафил Пет Апр 03 2020, 20:02

Во Демократска Народна Република Кореја која гомнарите што мислат дека имаат право да менуваат имиња на држави и да менуваат идентитет на народи ја нарекуваат Северна, како што не принудија и нас, може и да нема корона вирус затоа што се работи за изолирана земја, во која нема многу контакти меѓу граѓаните,

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот