Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лош Свет

4 posters

Go down

Лош Свет Empty Лош Свет

Пишување by defo Чет Јун 11 2020, 09:19

И една ваква тема да ја видиме нашата забеганост, колку сме не луѓе....За да се заштитат себеси, луѓето неретко им наштетуваат на невини животни.
Бремена слоница во Керала, Индија, почина откако изеде ананас полн со петарди, кој бил поставен од фармери за да ги брка дивите животни.
По инцидентот, повредената слоница се упатила кон река и ја држела устата под вода до смртта.


34 Трогателни цртежи за бремената слоница која умре откако изеде ананас полн со петардиЛош Свет 18-8


Можда и корнава е некоја космичка правда, за „нас“ нелуѓето..........можда ќе се проретчиме вака, и ќе правиме помала штета.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лош Свет Empty Re: Лош Свет

Пишување by OPOZICIONER Чет Јун 11 2020, 10:37

Sega slusas takvi raboti? Kaj nas bese koga mu bea stavile nanerno petarda na kuce vo ustata.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лош Свет Empty Re: Лош Свет

Пишување by defo Чет Јун 11 2020, 12:30

Тука бев. Убаво шо го спомна да стои во архивава. Стојам на ставот од мојата реченица од прошлиот пост. Неблагодарно да, реално тоа е.Sad

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лош Свет Empty Re: Лош Свет

Пишување by EVITA Чет Јун 11 2020, 13:10

Pred se sme licemerni a zlo sme otkoga postoime.


https://www.kinderworld.org/videos/meat-industry/animal-slaughter/

EVITA

Број на мислења : 269
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лош Свет Empty Re: Лош Свет

Пишување by defo Чет Јун 11 2020, 14:39

Не се слагам со тебе во подполност, едно е синџирот на исхрана друго е она од погоре.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лош Свет Empty Re: Лош Свет

Пишување by alienmk Чет Јун 11 2020, 16:22

Isto si e i pogore i podole.

alienmk

Број на мислења : 373
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Лош Свет Empty Re: Лош Свет

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот