Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EU ne se raspaga

2 posters

Go down

EU ne se raspaga Empty EU ne se raspaga

Пишување by Dino Вто Jул 21 2020, 16:34

Merkel odnese uste edna golema pobeda. Na kraj na karierata dokaza deka e vistinski lider. Germanija a i Evropa ke pocekaat dodeka povtorno se pojavi takva licnost.

EU ne se raspaga Img_2075

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

EU ne se raspaga Empty Re: EU ne se raspaga

Пишување by defo Сре Jул 22 2020, 12:32

Никад и не планирала од внатре да се распадне, од надвор го планираат тоа, зошто и како на некого не му одговара силна Европа, тоа е друго. Брегзитот го изведоа идиоти, кој не размислуваа за последиците, сеа нема лесен извоз и увоз, плус ковид, ќе плачат сега.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот