Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПЕТКОВДЕН

Go down

ПЕТКОВДЕН  Empty ПЕТКОВДЕН

Пишување by osa Вто Окт 27 2020, 21:11


Петковден 27 октомври
Преподобна мајка и чудотворка Параскева. Таа се смета за заштитничка од разни несреќи но и од многу болести поради што народот ја нарекува уште и мајка Параскева. Именден празнуваат: Петко, Петкана, Параскева, Пенка..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16216
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот