Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Спортот и политиката

Go down

Спортот и политиката Empty Спортот и политиката

Пишување by трендафил Пет Ное 13 2020, 15:20

Да не ја опоганувам темата за пласманот на репрезенатацијата на Македонија на ЕП во фудбал на форумот за последни вести, еве тема за опоганетиот, полтичкиот дел од тој настан. Прво бев шокиран кога неколку бота, или еден со неколку кориснички имиња, бараше отказ за коментаторот на МТВ затоа што се радувал патриотски. Требал ваљда да размислува на чувствата на странците што се изживуваат со Македонија, а не за чувствата на Македонците. Дека така размислува мнозинството од тие што ја прославуваа победата се виде и по спомнувањето на нашиот и бугарскиот премиер во сексуална смисла, за мои разбирања навредлива, но за нив веројатно нормална, затоа што хомосексуалноста за нив е нормална, па со самото тоа и машко орално да задоволува машко. Чудно е што и српскиот спортски канал го истера преносот до крај, а МТВ го прекина кога почнаа фудбалерите со патриотските песни. На пример дека само едно име имаме, на крајот од видеото.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Спортот и политиката Empty Re: Спортот и политиката

Пишување by трендафил Пет Ное 13 2020, 18:12

Спортот и политиката Emsk0MJW4AIRAAK?format=jpg&name=small

До сега спортските херои секогаш беа пречекувани на плоштадот Македонија. Прв пат на шверцерски начин тоа беше направено на граничниот премин Блаце. На фотографијата се гледа дека Заев нема маска и дека уморни по натпреварот и патувањето фудбалерите дремат додека кандидатот за нобелова награда по договорот од Преспа, од кога езерото од срам почна да пресушува, држи говор. Алиовски, втор од десно на сликата, му покажува на селекторот на часовникот со порака да го прекине веќе ова измачување.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот