Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Analizi

Go down

Analizi  Empty Analizi

Пишување by alienmk Пон Апр 11 2022, 16:13

Pak zaklucena temata. A Rojters vika nisto od sankciite i bankrotot na Rusija.


https://www.reuters.com/breakingviews/putins-finances-can-survive-european-energy-ban-2022-04-08/

alienmk

Број на мислења : 373
Join date : 2018-11-22

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Analizi  Empty Re: Analizi

Пишување by alienmk Пон Апр 11 2022, 17:12

Mnogu jako mu kazal. Ama ne kazal koj pokraj Ukraina e gubitnikot. EU?

https://novatv.mk/avstriskiot-kantselar-ke-mu-kazhe-na-putin-v-litse-shto-misli-za-nego/

Тој додаде дека неговата најважна порака до Путин е дека „војната во Украина мора да заврши бидејќи има само губитници од двете страни“.

https://makfax.com.mk/svet/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B1%D0%B5%D0%B0-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D1%83-%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%B7%D0%B0/

alienmk

Број на мислења : 373
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Analizi  Empty Re: Analizi

Пишување by alienmk Пон Апр 11 2022, 17:25

Tie od EU zaboravija deka bea kolonijalisti i nacisti i fasisti, a sega neokolonijalisti. Da zabosotat fasizam i nacizam 9 maj go proglasija den na Evropa. Ama koloniziranite ne zaboravaat.

Analizi  Fqauua10

alienmk

Број на мислења : 373
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Analizi  Empty Re: Analizi

Пишување by alienmk Вто Апр 12 2022, 07:44

EU ke go finansira Putin.

Организацијата на земјите извознички на нафта (ОПЕК) и порача на Европската унија дека сегашните и идните санкции против Русија би можеле да создадат еден од најголемите шокови на пазарот на нафта и дека Алијансата не може да компензира за руските количини, бидејќи нема да го зголеми своето производство.

https://360stepeni.mk/opek-i-poracha-na-eu-deka-ne-mozhe-da-gi-nadomesti-rezervite-na-nafta-na-rusija/


Многу бргу од Ројтерс си преминал на свои анализи.

alienmk

Број на мислења : 373
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Analizi  Empty Re: Analizi

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот