Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ден на победа на фашизмот 9 мај

2 posters

Go down

Ден на победа на фашизмот  9 мај Empty Ден на победа на фашизмот 9 мај

Пишување by defo Пон Мај 09 2022, 11:28

Нашите предци го победија Хитлер, се изборија за самостојна Македонија.И ние ќе се избориме против напаста наречена Путин и неговите куроглави подржувачи во Македонија кои активно учествуваат во рушењето на Македонија.И цвет ќе никне, вода ќе бликне
О бела ћао, бела ћао, бела ћао, ћао, ћао
И цвет ќе никне, вода ќе бликне
За сите жедни, за слобода.


Ден на победа на фашизмот  9 мај %D0%A5%D0%B8%D1%82%D0%BB%D0%B5%D1%80-%D0%B8-%D0%9F%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ден на победа на фашизмот  9 мај Empty Re: Ден на победа на фашизмот 9 мај

Пишување by defo Вто Мај 09 2023, 14:43

defo напиша:Нашите предци го победија Хитлер, се изборија за самостојна Македонија.И ние ќе се избориме против напаста наречена Путин и неговите куроглави  подржувачи во Македонија кои активно учествуваат во рушењето на Македонија.И цвет ќе никне, вода ќе бликне
О бела ћао, бела ћао, бела ћао, ћао, ћао
И цвет ќе никне, вода ќе бликне
За сите жедни, за слобода.


Ден на победа на фашизмот  9 мај %D0%A5%D0%B8%D1%82%D0%BB%D0%B5%D1%80-%D0%B8-%D0%9F%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD

Среќен 9 мај, ден на победата на фашизмот.....
Истото од лани си стој....

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ден на победа на фашизмот  9 мај Empty Re: Ден на победа на фашизмот 9 мај

Пишување by Luxor Вто Мај 09 2023, 17:33

Победивме тогаш, денес изгледа дека не сме ја научиле лекцијата па ќе сфатиме дека историјата се повторува. Во Италија Мелони е на власт, во Франција Ле Пен му дише во врат на Макрон. Во Германија и источноевропските земји неонацизмот е во залет. На Балканот фашистички погледи каде и да се свртиш, лидери спремни да го уништат сопствениот народ на секој чекор. Лудакот од Кремљ да не го ни спомнувам.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Ден на победа на фашизмот  9 мај Empty Re: Ден на победа на фашизмот 9 мај

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот