Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

За идеали гинат будали!!

2 posters

Go down

За идеали гинат будали!! Empty За идеали гинат будали!!

Пишување by defo Пет Aвг 12 2022, 14:53

За идеали гинат будали!! Slika_59

Мотив ми беше твитов, на некој бубуљичав роднина на Алиен, Трендо,Зозоти......Видете дечки рук ги боли нив, а и мене, секој се бори исклуиво и си ја гледа фамилијата, за војната  во Украина,  имале back up варијанта, и си ја користат. Гајле им е за Зеленски и за Путин. Ќе се снајдат тие и на друго место, многу пати лично мојата фамилија и јас сме понувале од 0, и сме успеале. Што не верувам дека сме едини има и други на светов.А  навивавчиве  на Русија, место да ја обвинуваат владта, нека застаната, и нека мрцнат тоа меѓу ушите ако го имаат нормално, како тоа се доведовме на ова дереџе. И дали и натаму ќе се борат Дон Кихотски со ветерниците, или ќе застанат во одбрана на својата фамилија, и ќе се завртат према нејзе. Дека битна е иднината не некакви квази „патриочески“ изјави и желби за групирање во 21 век. Таа т.н де-полоризација на светот е само обичен превез за човекови жртви.


И запамтете левичарско-русофилски струи за идеале гине будале.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

За идеали гинат будали!! Empty Re: За идеали гинат будали!!

Пишување by трендафил Саб Aвг 20 2022, 17:39

Не сум русофил, туку и јас го гледам мојот интерес.Не сакам на стари години да лажам дека татко ми и дедо ми, а колку се будали и бугарите и нашите од ДУИ и СДСМ можеби дека и јас сум Бугарин. Сето тоа се прави под патронат на евроатлантската меѓународна банда и нивните слуги во земјата вклучувајќи ги и дел од членовите на форумов. Не е Русија виниовна за тоа што поради војната во Украина пати добар дел од светот. Сите земји во кои владее евроатлантската меѓународна банда, во кои за жал спаѓа и никогаш северна, само Македонија, но со севермомакедонска влада на ДУИ и СДСМ. Земја во која владее апартхејд, па се крши правото на мнозинството. А кога не владее мнозинството значи дека сме под диктатура.
Македонија е земја во која се потрошени 100 илјади евра за да се исвирка македонскиот јазик на прослава на Охридскиот договор, а државата нема 2,5 пати помалку од тие пари за да го финансира Охридскиот маратон.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

За идеали гинат будали!! Empty Re: За идеали гинат будали!!

Пишување by defo Саб Aвг 20 2022, 17:48

трендафил напиша:Не сум русофил, туку и јас го гледам мојот интерес.Не сакам на стари години да лажам дека татко ми и дедо ми, а колку се будали и бугарите и нашите од ДУИ и СДСМ можеби дека и јас сум Бугарин. Сето тоа се прави под патронат на евроатлантската меѓународна банда и нивните слуги во земјата вклучувајќи ги и дел од членовите на форумов. Не е Русија виниовна за тоа што поради војната во Украина пати добар дел од светот. Сите земји во кои владее евроатлантската меѓународна банда, во кои за жал спаѓа и никогаш северна, само Македонија, но со севермомакедонска влада на ДУИ и СДСМ. Земја во која владее апартхејд, па се крши правото на мнозинството. А кога не владее мнозинството значи дека сме под диктатура.
Македонија е земја во која се потрошени 100 илјади евра за да се исвирка македонскиот јазик на прослава на Охридскиот договор, а државата нема 2,5 пати помалку од тие пари за да го финансира Охридскиот маратон.

Не само шо си Русофил, него и кривично треба да одговараш за подршка на војна, и разгорување тензии шо ги има во кривичниот закон на Македонија. Како Русија не е крива, кој кого нападна и зошто?!? Да има вина и кај Украинците, не викам не, ама она што го прави Русија а ти и останатите ликови овде на форумов го подржувате е вон сите цивилизациски текови.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

За идеали гинат будали!! Empty Re: За идеали гинат будали!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот