Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

30 години членка на Обединетите нации

3 posters

Go down

30 години членка на Обединетите нации Empty 30 години членка на Обединетите нации

Пишување by defo Пет Апр 07 2023, 09:34

3 декади сме веќе членки на Обединети нации, или во превод 30 години призната држава.Пошто ако не си членка во оваа организација, исто ко да си ничија земја.
30 години членка на Обединетите нации Brisi10

Е сега, толку прослави и пресови, толку работи за глупости сме организирале, ама нема некоја посебна желба да се означи овој ден, кој за нас е од куцијално значење. Пошто без ова ние ќе си бевме некоја црна дупка на балканите.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

30 години членка на Обединетите нации Empty Re: 30 години членка на Обединетите нации

Пишување by трендафил Саб Апр 08 2023, 15:07

За жал поради влезот во ОН почна „дупењето“ што ни го приредуваат од тогаш во континуитет западните земји. Грција немаше право на вето во ОН, но го имаа САД, Велика Британија и Франција, па не бевме примени како суверена земја, со своето име, туку бевне примени со референца и со уште едно понижување, присилна промена на знамето на државата. Не беа Кина или Русија тие што ја поддржуваа Грција, туку евроатлантската меѓународна банда. Земји што јадат говна дека се борат за демократија. Од тогаш за членство во други организации добиваме стално нови уцени. За членство во НАТО (кај што требаше да бидеме примени со референцата и за тоа има судска одлука од мешународниот суд во Хаг) моравме да го смениме името на државата по волја на други, не на народот (имаше неуспешен референдум) и избришавме неколку илјади години од нашата историја, а со самото тоа и идентитет. Што би рекле имавме безобразно кршење на човековите права. Сега за влез во ЕУ бараат да стенеме Бугари или во најмала мерка да лажеме дека нашите предци биле Бугари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

30 години членка на Обединетите нации Empty Re: 30 години членка на Обединетите нации

Пишување by defo Нед Апр 09 2023, 21:24

Одлична доктрина, се што не е од ДПМНЕ, е лошо....оти Љупчо не остана на чело на владата, па да видиме шо ќе направеше. не бидете смешни. Оти толку посакувате крв.....уствари шо да се очекува од симпатизер на паррија која го содржи зборот револуција во името.............само некој револуции и дон кихотски битки органзирате.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

30 години членка на Обединетите нации Empty Re: 30 години членка на Обединетите нации

Пишување by трендафил Пон Апр 10 2023, 21:06

Треба ли наместо историското револуционерна да се користи зборот реформаторска по неолиберален терк. На темава инаку не спомнав кој ја спроведува геноцидната западна политика кон земјата, Против бугаризацијата се 80% од Македонџите. Од нив ни половина не се гласачи за ВМРО. Што би рекле против се и поголемиот број на членови на ВМРО. Друга работа е што раководството на партијата смета дека само тие се паметни, а сите што не сакаат да лажат дека самите и (или) нивните предци се Бугари се будали и штетни за Македонија и Македонците.
Инаку во времето пред да станеме членка на ОН сите партии беа единствени. Затоа ЕУ ја поништи својата Лисабонска декларација по која требаше да го нема името Македонија во името на нашата држава.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

30 години членка на Обединетите нации Empty Re: 30 години членка на Обединетите нации

Пишување by Luxor Вто Апр 11 2023, 11:48

трендафил напиша:Треба ли наместо историското револуционерна да се користи зборот реформаторска

Доволно ќе биде медарска.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

30 години членка на Обединетите нации Empty Re: 30 години членка на Обединетите нации

Пишување by трендафил Вто Апр 11 2023, 15:26

Опозицијата не може да брцне раце во медот. Тоа е привилегија само на власта.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

30 години членка на Обединетите нации Empty Re: 30 години членка на Обединетите нации

Пишување by Luxor Вто Апр 11 2023, 18:21

На локално ниво дпне е власт. Таму и ги фати Данела со рачињата во медот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

30 години членка на Обединетите нации Empty Re: 30 години членка на Обединетите нации

Пишување by трендафил Вто Апр 11 2023, 21:45

Нема потврда за такво нешто ниту од европската банка што го контролира проектот ниту од некоја домашна институција. Не знам што ти дојде за изјавата на Данела, која изгледа ја цениш и и веруваш, со приемот на Македонија во ОН под понижувачки услови (промена на националниот симбол и со референца, без име) спротивно на сите правила на организацијата. Традиција што ја имавме и со приемот во НАТО и е во тек со приемот во ЕУ. Би било смешно да не е трагично што земјите кои ни го прават тоа ги сметаме за најголеми пријатели.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

30 години членка на Обединетите нации Empty Re: 30 години членка на Обединетите нации

Пишување by Luxor Сре Апр 12 2023, 13:34

Мицкоски гарантира за неа.

трендафил напиша:изјавата на Данела, која изгледа и веруваш

30 години членка на Обединетите нации Img_2638
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

30 години членка на Обединетите нации Empty Re: 30 години членка на Обединетите нации

Пишување by трендафил Сре Апр 12 2023, 16:18

Мицкоски се извини на граѓаните на Скопје за направената грешка. Претпоставувам дека си лут на Арсовска што го шутна директорот на ЈСП член на СДСМ и на негово место постави човек од ГРОМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

30 години членка на Обединетите нации Empty Re: 30 години членка на Обединетите нации

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот