Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Блискиот Исток

4 posters

Go down

Блискиот Исток Empty Блискиот Исток

Пишување by defo Пон Окт 16 2023, 21:43

Пишав во општата тема, ама ајде пошто нажалост ситуацијата ескалира, да отвориме и засебна тема. Тоа покажување, на кој му е поголем, таму долу е стварно безобразно и безобзирно. Да сееш недолжни животи, да убиваш деца, повторувам деца е морбидно и идиотско. И нема оправдување, поготово од нацистички побуди, и некакви „теротериајлни претензии“, налик на нео-нацизам, ама вистински не измислен.


УНИЦЕФ: Во Газа убиени повеќе од 2.200 Палестинци, од кои 700 деца

„Според последните извештаи од локалните здравствени власти и медиумите, најмалку 2.215 Палестинци се убиени, меѓу кои повеќе од 700 деца, а повеќе од 8.714 луѓе се ранети, меѓу кои и повеќе од 2.450 деца“, изјави портпаролката на УНИЦЕФ, Сара Ал Хатаб. Си-Ен-Ен во сабота..


Кој е монструмот што уби шестгодишно момче во Чикаго само поради тоа што било со палестинско потекло?


Момче од палестинско-американско потекло е избодено до смрт во областа Чикаго, а неговата мајка е тешко повредена во инцидент поврзан со војната меѓу Хамас и Израел, соопшти Советот за американско-исламски односи (ЦАИР). Еден човек е обвинет за убиство и злосторства од омраза откако избодел две лица бидејќи биле муслимани.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Блискиот Исток Empty Re: Блискиот Исток

Пишување by Albatros Вто Окт 17 2023, 13:26

Ama Izrael neli demokratija. USA, EU, site se zgrozija od napadot na Hamas koj bese najretardiraniot poteg, (napadot mislam), sega kaj se da se zgrozat i od ova?

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Блискиот Исток Empty Re: Блискиот Исток

Пишување by defo Вто Окт 17 2023, 20:49

Абе, никој нормален не би дал подршка на ова што се случува. Историски, таму не постојат ни едните ни другите. Од секогаш, било трусно подрачје. Ама нели дојдовме 21 век, кога границите незначат ништо. Ама тоа е, шо би рекол чорба за идеале гину будале. Ене се срчкаа и со Либан. Не ми е јасно што е ова, мерење машки полови органи. А пази на навијачиве, не им е јасно што се дешава, ама кога ќе им стане, ми е страв да не биде касно.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Блискиот Исток Empty Re: Блискиот Исток

Пишување by defo Сре Окт 18 2023, 21:17

Денес нападната синагога во Берлин, ви реков навијачите уште незнаат шо ќе се задеси. Ова е трагедија од светски рамки. А уште згора на тоа, се расправаат за тоа кој напданал болница, еј да се силиш или злоупотребуваш болни луѓе, па тоа е дно дна.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Блискиот Исток Empty Re: Блискиот Исток

Пишување by zozoti Чет Окт 19 2023, 12:47

Se prefrla vo religiski ramki sudirot. Pocna kako teroristicki napad i sega stana verska vojna. Doprva ke se zasili terorot, vklucitelno i vo Evropa.

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Блискиот Исток Empty Re: Блискиот Исток

Пишување by defo Пет Окт 20 2023, 11:42

Американците ќе се внесуваат во конфликтот, најверојатно ќе ускочат во помош на ИЗраел, што мислам дека е лоша одлука, ради оваа одлука, Европа ќе го крка најмногу.
Ама дај боже да грешам.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Блискиот Исток Empty Re: Блискиот Исток

Пишување by defo Пет Окт 20 2023, 12:55

Блискиот Исток Screen10


Требаше да биде најрадосниот момент кога мајката ќе ја прегрне својата новородена ќерка до градите. Но наместо тоа, болничката соба молчеше додека лекарот внимателно го постави телото на нероденото бебе, не поголемо од неговите дланки, врз телото на нејзината мајка.


ДАЛИ Е ОВА НАЈТРАГИЧНАТА ЖРТВА ВО ГАЗА? Лекар го става телото на неродено бебе до телото на мајката, до неа лежат убиените сестри

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Блискиот Исток Empty Re: Блискиот Исток

Пишување by Albatros Пет Окт 20 2023, 13:17

Tamu e uzas. Treba da se pritisnat dvete strani. Cistenje na teroristite da, no neselktivno unistuvanje e neprifatlivo.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Блискиот Исток Empty Re: Блискиот Исток

Пишување by defo Чет Ное 02 2023, 11:10

Дно дна...
Блискиот Исток Screen11


И израелски деца исто така се убиени. Во бруталниот упад на Хамас се убиени околу 1.400 луѓе и меѓу нив имало и бебиња и мали деца, а околу 30 деца се земени како заложници.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Блискиот Исток Empty Re: Блискиот Исток

Пишување by трендафил Нед Фед 25 2024, 12:33

Не верувам дека некој ќе одговара за овие воени злосторства, затоа што САД се покровители на Израел. Мислам не сега. Но воените злосторства не застаруваат, па ако се сменат работите, за што има шанси, се е можно. Тогаш и Али Ахмети наместо да ја води, да не кажам да ја онади Македонија ќе биде во затвор. Ниту Албанците ќе немаат право на вето во Македонија (бадинтерово мнозинство).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Блискиот Исток Empty Re: Блискиот Исток

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот