Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IN MEMORIAM

Go down

IN MEMORIAM Empty IN MEMORIAM

Пишување by Гостин Нед Мар 22 2015, 17:35

Почина бугарскиот олимписки првак Добрев

Олимпискиот шампион во кревање на товар од 2004 година, Бугаринот Милен Добрев почина на 35-годишна возраст, соопшти бугарското министерство за внатрешни работи.

IN MEMORIAM Dobrevmilen334

- Добрев е пронајден мртов во својот стан во Пловдив. Нема траги на насилство и причините за смртта сеуште не се познати“, изјавила за Ројтерс портпаролката на бугарското МВР.
Добрев во 2004 година во категоријата до 94 килограма го освои златниот медал на Олимписките игри во Атина, тој во кариерата има две титули европски првак, а во 2003 година во Ванкувер стана светски шампион.
Кариерата ја завршил во 2008 година.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот