Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОКС

Go down

БОКС Empty БОКС

Пишување by reiter Саб Мај 02 2015, 19:42

Верчерва боксерскиот спектакл Мејведер-Пакјао напиша:

Престојната ноќ го носи и најбогатиот меч во историјата на боксот. напиша:
БОКС %5CUpload%5C%5CVesti%5Cboks_201552193220

Долго очекуваниот спектакл на кој ќе Мани Пакјао против Флојд Мејведер ќе се одржи во МГМ Арената во Лос Анџелес привлекува огромно внимание. Станува збор за настанот за кој билетите на црно достигнуваат вредност и од 420 000 долари. Победникот покрај титулата најдобар боксер на светот (без разлика на категоријата) ќе добие и појас со 3000 смарагди.
Не е тајна дека во преден план се финансиите, односно Мејведер ќе заработи најмалку 180 милиони долари, додека Пакјао има загарантирани 120 милиони долари без разлика на исходот.

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=93111#.VUUL15PQip1

на која телевизија и во колку часот е боксот...?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОКС Empty Re: БОКС

Пишување by reiter Нед Мај 03 2015, 09:07

Пакјао револтиран: Јас сум победникот! напиша:
Мани Пакјао по мечот истакна дека не се согласува со одлуката на судиите кои на поени одлучија, по 12 рунди борба, да му ја доделат победата на Флојд Мејведер во „борбата на векот“. Филипинецот е убеден дека тој е победникот, иако Мејведер ја однесе победата со едногласна одлука на судиите кои на крајот му дадоа и прилична предност: 118-110, 116-112, 116-112. „Мислам дека борбата беше добра, но со тоа што јас сум победникот. Многу пати го погодив, видов ударци. Тој постојано се движеше по рингот, па не беше лесно да се зададат толку удари. Можам да ја поднесам неговата сила, тој воопшто не е силен како некои други боксери. Не е поголем од мене, иако големината не е ни важна. Сум се борел и со посилни боксери и добро чувствувам кога сум ја загубил борбата. Но, овој пат не загубив“ - изјави Пакјао веднаш по денешниот меч. напиша:

http://ekipa.mk/pakjao-revoltiran-jas-sum-pobednikot/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОКС Empty Re: БОКС

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 00:38

Какви се тие титули има барем неколку асоциации.  Jа очекувам мечот на Кличко, победникот се надевам кличко треба по право да играе со кубрат Пулев. Еднаж многу лошо го претепа но тогаш Пулев игра со безобразно слаба тактика сега тренерот е сменет и очекувам интересен двубоj.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОКС Empty Re: БОКС

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот