Одмори -Патувања

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Одмори -Патувања Empty Одмори -Патувања

Пишување by tmoro on Вто Мај 05, 2015 8:24 am


tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by osa on Вто Мај 05, 2015 9:42 pm

barem vovedot na temata obrazlozi go ,pa potoa stavi link ..pozz. Very Happy

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by хан Ацо on Пет Јун 26, 2015 10:31 pm

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by хан Ацо on Пет Јун 26, 2015 10:33 pm

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by хан Ацо on Пет Јун 26, 2015 10:34 pm

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by osa on Пет Јун 26, 2015 10:34 pm

хан Ацо напиша:

море хану не само на одмор во бугарија туку и на повеке ...да барамне азил ке ни дадете ?????? јас несакам само пасош бугарски ,туку и азил ...и оп во дупница ке се доселиме .....може ????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by хан Ацо on Пет Јун 26, 2015 10:38 pm

хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by хан Ацо on Пет Јун 26, 2015 10:40 pm

osa напиша:
хан Ацо напиша:

море хану не само на одмор во бугарија туку и на повеке ...да барамне азил ке ни дадете ?????? јас несакам само пасош бугарски ,туку и азил ...и оп во дупница ке се доселиме .....може ????

Секако дека може.Ама зошто мора да бараш азил?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by osa on Пет Јун 26, 2015 10:41 pm

хан Ацо имам слушнато дека многу имало ветер на плажите во Бугарија ...таква била климата и од морето така дувало силно што дури многу нервирало додека си на плажа ...дали е вистина или можеби така им се погодило ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by osa on Пет Јун 26, 2015 10:44 pm

хан Ацо напиша:
osa напиша:
хан Ацо напиша:

море хану не само на одмор во бугарија туку и на повеке ...да барамне азил ке ни дадете ?????? јас несакам само пасош бугарски ,туку и азил ...и оп во дупница ке се доселиме .....може ????

Секако дека може.Ама зошто мора да бараш азил?


па како може да дојдам да живеам во бугарија ако не на тој начин со барање азил ????има ли друг начин кажи ми ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by хан Ацо on Пет Јун 26, 2015 10:46 pm

Па не е вистина,има денови кога има ветар,па има и денови кога нема ветар.Исто како и во Скопие Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by хан Ацо on Пет Јун 26, 2015 10:49 pm

па како може да дојдам да живеам во бугарија ако не на тој начин со барање азил ????има ли друг начин кажи ми ? напиша:

Па ако си купиш кукьа можеш да живееш тука.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by osa on Пет Јун 26, 2015 10:51 pm

хан Ацо напиша:Па не е вистина,има денови кога има ветар,па има и денови кога нема ветар.Исто како и во Скопие Very Happy  

помлада многу одев во Бугарија но на шопинг,не сум била на летување никогаш ,а мои пријатели ми кажаа дека од црното море секогаш имало таков ветер и многу гоеми бранови па неможе да пливаш и да уживаш ,туку едноставно да се бориш со брановите и ветерот ...а цените какви се хану ....за хотел и приватен смештај

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by osa on Пет Јун 26, 2015 10:53 pm

хан Ацо напиша:

Па ако си купиш кукьа можеш да живееш тука.
a drzavjanstvo neshto mi treba li ...mislam za da bi rabotela i da ziveam ....nema nikoj da me brka ? kolku vreme moze da ostanam bez problem

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by корисТник on Сре Jул 01, 2015 11:38 am

Одете во Еквадор....На Кили убаво му тргна...

корисТник

Број на мислења : 37
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by reiter on Сре Jул 01, 2015 2:33 pm

охрид како и секогаш...а за тие што ќе одат на море нека му ја мислат,имало доста ајкули во плиткото Smile ...
Одмори -Патувања AdLACnu

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by kiBik on Сре Jул 01, 2015 5:00 pm

osa напиша:
a drzavjanstvo neshto mi treba li ... mislam za da bi rabotela i da ziveam ...
Зависи. Од баба ти и дедо ти. Very Happy
osa напиша:
...kolku vreme moze da ostanam bez problem
Е, не! Ке си имаш проблем, пошо не го разбираш язико. Тука кай нас никой не знае српски, па ке мора яс да ти помогнам во почеток... Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by kiBik on Сре Jул 01, 2015 5:01 pm

reiter напиша:охрид како и секогаш...а за тие што ќе одат на море нека му ја мислат,имало доста ајкули во плиткото Smile ...
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Бре! Голема стръв - голема риба, а? И яс тогаш ке мора да внимавам! Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by osa on Сре Jул 01, 2015 5:21 pm

kiBik напиша:
osa напиша:
a drzavjanstvo neshto mi treba li ... mislam za da bi rabotela i da ziveam ...
Зависи. Од баба ти и дедо ти. Very Happy
osa напиша:
...kolku vreme moze da ostanam bez problem
Е, не! Ке си имаш проблем, пошо не го разбираш язико. Тука кай нас никой не знае српски, па ке мора яс да ти помогнам во почеток... Twisted Evil


ohho ...hoooo ...kaj si kiBik ...mi nedostigashe ...beshe na odmor ? zoshto ne pishuvashe na forum ????
a ti ke mi pomognesh ...mislam dali sakash da mi pomognesh ?jas ne se zalam ako ti mi pomognesh da ziveam vo Bugarija...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Jул 16, 2015 2:10 pm

sSo ti znaci da si Kalif !!! cel den pustaat flaeri so letovi od mojava kompanija ! Одмори -Патувања 2Q==
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by Гостин on Чет Jул 16, 2015 2:14 pm

Od ovaa??? Одмори -Патувања Happy-smiley17 Одмори -Патувања Happy-smiley17 Одмори -Патувања Happy-smiley17

Одмори -Патувања Pizap-com10-14063725015148521364896058362

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Jул 16, 2015 2:43 pm

reiter напиша:охрид како и секогаш...а за тие што ќе одат на море нека му ја мислат,имало доста ајкули во плиткото Smile ...
Одмори -Патувања AdLACnu

Epa i za toa ke se prashame. Prashanje e na casovi koga ke stasaat ajkuline vo Ohrid.
Vidi ja ovaa ludacava, ke ripa? Nikoj ne i kazal za ajkulite ... grevce ![img]Одмори -Патувања Raxmki[/img]
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by tmoro on Пон Aвг 31, 2015 9:08 am

Ова е за Оса.
Скопје не е ништо поевтино од Охрид.Во центар хотел никаков барат 27 евра.Хотел Солун е супер ама цените исто како во Охрид,рестораните исто.На Матка во рестораните е поскапо отколку во Охрид.
Едино што е поевтин Скопје е само пазарот.

Холидеј ин во Охрид тоа е кај Славија на сите гости дават безплатни лежалки.
Ова тие една мала споредба за тоа што пишуваше дека Охрид е скап туристички центар.

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by osa on Пон Aвг 31, 2015 5:51 pm

tmoro jas ne zboruvam za iskluchoci ...jas opshto gledam ....vo grcija site apartmani ne se ista cena no imash dobri 80 % so evtina cena rechisi ista i samo 20% so neshto povisoka cena poluksuzni ...vo ohrid moze da izbroish na prsti shto e so pristapna cena ....grchkoto orginal giro e 1,5 eur =90 denari ,vo ohrid toa giro so polosh kvalitet e 2,5 eur .....i da ne odam vo detali eden po eden proizvod .....ona shto go dobivash vo grchka ,vo ohrid moze da go sonuvash za tie isti pari ....
p.s. moe mislenje ...izvini

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15767
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by tmoro on Пон Aвг 31, 2015 9:04 pm

osa напиша:tmoro jas ne zboruvam za iskluchoci ...jas opshto gledam ....vo grcija site apartmani ne se ista cena no imash dobri 80 % so evtina cena rechisi ista i samo 20% so neshto povisoka cena poluksuzni ...vo ohrid moze da izbroish na prsti shto e so pristapna cena ....grchkoto orginal giro e 1,5 eur =90 denari ,vo ohrid toa giro so polosh kvalitet e 2,5 eur .....i da ne odam vo detali eden po eden proizvod .....ona shto go dobivash vo grchka  ,vo ohrid moze da go sonuvash  za tie isti pari ....
p.s. moe mislenje ...izvini

OHRID za Nei pori e Beverli Hills.
Ako pies koka kola kaj niv e 2,5 evra vo Ohrid e 80 den,hajneken e 100 denari vo Ohrid kaj niv sigurno 3 evra....

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Одмори -Патувања Empty Re: Одмори -Патувања

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот