Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Би сакал/а да знам

4 posters

Go down

Би  сакал/а да знам Empty Би сакал/а да знам

Пишување by osa Чет Јан 15 2015, 04:42

слободно дојдете тука и прашајте си се што сакате да знаете .......на пример дали комшијата ке буши со хилта ,дали замрзнува водата на - 15 степени ,дали воздухот што го дишиме е загаден или ????  
ве очекуваме   дојдете да се дружиме ,ве очекуваме ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16510
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Би  сакал/а да знам Empty Re: Би сакал/а да знам

Пишување by osa Чет Јан 15 2015, 04:49

еве јас на пример сакам да знам кога ке буши комшијата со хилта ,за да не останувам за спиење дома ...кај ке одам ...па секако кај дечкото ...но ке повторам само ако знам однапред ! и сега да не почне некој со сугестии дека мора некогаш да работи човекот ,да буши ..јас немам гајле ,не се бунам за да не работи ...но мислам ...односно сакам да знам

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16510
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Би  сакал/а да знам Empty Re: Би сакал/а да знам

Пишување by osa Пон Јан 19 2015, 02:38

sakam da znam koga maalskite prodavnichki ,takanarecheni kooperacii ke imaat odredeno vreme za dotur na roba ..e sega vaka ,ako imaat takvo vreme opredeleno nikoj nema da im se buni ,si znaat stanarite deka prodavnichkite takanarecheni kooperacii imaat od 12 do 14 casot dotur na roba ,i normalno togash si gotvish ,si peresh ,vo toa opredeleno vreme od gradonachalnikot ,i posle toa ,posle znachi 14 casot toj moze da raboti i da pechali ,mislam gazdata na dukanot ,no nema DA GI VOZNEMIRUVA STANARITE NA OKOLNITE ZGRADI

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16510
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Би  сакал/а да знам Empty Re: Би сакал/а да знам

Пишување by Фири Чет Јан 22 2015, 20:19

Оса смени насловот на би сакал/а да знам или шо би сакале да знаето оти вака е малку феминистичкоSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Би  сакал/а да знам Empty Re: Би сакал/а да знам

Пишување by Г-ѓа Министерка Чет Јан 22 2015, 22:48

Фири напиша:Оса смени насловот на би сакал/а да знам или шо би сакале да знаето оти вака  е малку феминистичкоSmile
Јас го сменив за твое добро и пријатен престој на форумов Very Happy
Г-ѓа Министерка
Г-ѓа Министерка

Број на мислења : 54
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Би  сакал/а да знам Empty Re: Би сакал/а да знам

Пишување by Фири Пет Јан 23 2015, 23:47

JaС би сакал да знам кога ке излезе еден доблестен човек коj се осекjава етнички Македонец и ке кажа: "Да моите дедовци може би да били и Бугари, народите не се константа тиja изчезнуват и се поjaвуват нови. Ова е политичка категориja.Oмрзна ми да лажам себе и моите деца дека имам нешто античко, дека сум бил несвестен што сум до 19 век, дека  освен Самоил немам ни еден друг цар и дека роднините ми во Бугариjа се татари  но jас сум антички директно од мадинjата на Хефестион"

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Би  сакал/а да знам Empty Re: Би сакал/а да знам

Пишување by osa Нед Фед 22 2015, 21:13

eve  sega mi tekna i stvarno sakam da znam dali zlatna bubamara ke trae tochno 
6,5 chasa ....ajde da vidime site ,pa ke zboruvame podocna .

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16510
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Би  сакал/а да знам Empty Re: Би сакал/а да знам

Пишување by tmoro Саб Aвг 15 2015, 23:25

http://mkd-news.com/makedonsko-selo-na-padinite-na-vodno-gotovo-do-krajot-na-mesetsot/----ova e od 2014
Бев на падините на Водно пред еден месец во ресторанот што е во склоп на манастирот можам да кажам најдобрата храна приготвена ова лето што сум ја пробал по рестораните ама сопственикот на ресторанот Бранко-Македонац еден блефер и глупав послушник на Мијалков.
Мене ме интересира дали владата ги субвенционира овие работи или некоја странска организација?
Во охридско сум видел дека МОМИР изгради мотел во село Опеница,и БАЛЕ-ТОСТОТ во село Завој.
Дали некој има повеќе инфо за развој на овој селски туризам?

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Би  сакал/а да знам Empty Re: Би сакал/а да знам

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот