Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Троловете

4 posters

Go down

Троловете Empty Троловете

Пишување by Естир Вто Мај 19 2015, 13:14

Ето на какви типажи (най-обща класификация, има и хибриди Very Happy ) се делят българските тролове.

http://www.faktor.bg/mnenia/lacheni-carvuli/44685-klasifikatziya-na-balgarskite-trolove.html%7D

Така, като гледам и ваште, нема голема разлика. Ми да - по един калъп са.

Сега, може ваште да имат и некои разлики Very Happy
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Троловете Empty Re: Троловете

Пишување by Гостин Вто Мај 19 2015, 16:59

Како што гледаш ги има насекаде. Но најинтересни за мене, се тие по форумите. Како Трендо и Неги. Не знам како не им досадува непрекинато да пласираат исти мислења, соопштенија, изјави, линкови...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Троловете Empty Re: Троловете

Пишување by Естир Вто Мај 19 2015, 17:20

luхor напиша:Како што гледаш ги има насекаде. Но најинтересни за мене, се тие по форумите. Како Трендо и Неги. Не знам како не им досадува непрекинато да пласираат исти мислења, соопштенија, изјави, линкови...

Бе да ти кажа Трендо Very Happy барем човекът, ако и да следва опорни точки, сам си пише, четеш некъв текст, не копи-пейства линкове на килограм, за които му броят на линк - стотинки.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Троловете Empty Re: Троловете

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мај 19 2015, 17:22

Kolkav idiot treba da bidesh za da si istetovirash politicar na telo?!?!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Троловете Empty Re: Троловете

Пишување by Естир Вто Мај 19 2015, 17:28

Hamad bim Khalifa напиша:Kolkav idiot treba da bidesh za da si istetovirash politicar na telo?!?!

Голем!
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Троловете Empty Re: Троловете

Пишување by трендафил Вто Мај 19 2015, 22:10

Еден трол, Стево Пендаровски, ги нарече овци присутните на митингот против обидот за воведување на диктатура од страна на Зоран Заев помогната од „пријателски“ земји кои не сакаат ни името да ни го споменат и кои во секој судир се на страната на македонските непријатели. Без разлика дали се работи за Грција, косовските терористи или сега Заев. Да потсетам дека со години по ред европските народи преку европратениците изгласуваат дека Македонија треба да ги започне преговорите со ЕУ и дека Советот на Европа, нда не кажам европската влада оваа одлука ја суспендира. Во името на демократијата ли? Не е ли диктатура ако се суспендира волјата на европските народи.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Троловете Empty Re: Троловете

Пишување by Естир Сре Мај 20 2015, 14:09

трендафил напиша:Еден трол, Стево Пендаровски, ги нарече овци присутните на митингот против обидот за воведување на диктатура од страна на Зоран Заев помогната од „пријателски“ земји кои не сакаат ни името да ни го споменат и кои во секој судир се на страната на македонските непријатели. Без разлика дали се работи за Грција, косовските терористи или сега Заев. Да потсетам дека со години по ред европските народи преку европратениците изгласуваат дека Македонија треба да ги започне преговорите со ЕУ и дека Советот на Европа, нда не кажам европската влада оваа одлука ја суспендира. Во името на демократијата ли? Не е ли диктатура ако се суспендира волјата на европските народи.

Ааа, може ли да те помоля да внесеш малко яснота относно некои детайли, дето не са ми ясни:

1. Кои са "пријателските“ земји кои не сакаат ни името да ви го споменат и кои во секој судир се на страната на македонските непријатели"?

2. Гражданският протест на хората би ли могъл да се нарече "обид за воведување на диктатура од страна на Зоран Заев", при положение, че а) - протестират всякакви хора, не само такива на Зоран Заев, в тва число и албанци; б) - самият Заев предлага преходно служебно правителство и то за около година, след което - избори? Къде точно видя "опит за въвеждане на диктатура"? (оставям настрана факта, че всъщност сега живеете в диктатура).

3. Тука пояснявам: не става изобщо дума за "суспендиране волята на евродепутатите в парламента", защото гласуванията в европарламента нямат задължителен характер.

4. И какъв е твоят извод, че не става ясно: диктатурата е в ЕС, а в Македония - прелестна демокрация?
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Троловете Empty Re: Троловете

Пишување by Пат Сре Мај 20 2015, 14:23

luхor напиша:Малку сликички. До каде оди лудилото на дпмне-овците.

[url=/wp-content/uploads/2013/10/tetovaza1.jpg]ФОТО: Го истетовирал ликот на Никола Груевски на грб![/url]

Троловете Tetovaza1

[url=/foto-vaka-vistinski-se-saka-premierot-na-edna-zemja-poglednete-ja-tetovazhata-na-ovoj-makedonec]ФОТО: Вака вистински се сака премиерот на една земја - погледнете ја тетоважата на овој Македонец[/url]

Троловете 102002

Е, и? Ти порасна ли интелектот (и на тебе и на тие кои го објавиле ова) после јавното исмевање на овој човек? Јас да сум на негово место би ве тужел во Стразбур и би ве соголил до коска. А има повеќе основи врз кои би можел да тужи.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Троловете Empty Re: Троловете

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 20 2015, 14:26

U Strazbur baraat potvrda od nadlezhna ustanova deka liceto ne e leceno, pa posle razgleduvaat tuzbi!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Троловете Empty Re: Троловете

Пишување by Пат Сре Мај 20 2015, 14:27

Па тоа е уште една од основите врз кои би можел да тужи.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Троловете Empty Re: Троловете

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Мај 20 2015, 14:34

Pa mozhe da tuzhi nikoj ne mu brani. Ama prvo da si istetovira na gzot mapa .... da ne se izgubi do Strazbur, popatno. A na ku.ot da si zakaci pirsing so kompas!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Троловете Empty Re: Троловете

Пишување by Гостин Сре Мај 20 2015, 17:57

Pat, a bre znaete neshto drugo vie od dpmne-uchk osven da se falite so tuzhbi pred partiziranoto sudstvo...Zatoas shto na tvoite "pravni" oporni tochki za tuzhba vo strazbur, mozhesh da gi zakachish onamu kade kalifot predlaga da bide pirsingot so kompas... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Троловете Empty Re: Троловете

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот