Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ

5 posters

Go down

Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ Empty Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ

Пишување by reiter Вто Јун 02 2015, 07:57

http://www.dokaz.mk/han-zel-mito-od-poznat-makedonski-oligarh-sopstvenik-na-bolnitsa-za-da-go-podrzhuva-gruevski/
5-милиончета..шо убо а?ЛАП 5 милиона...и кажи која песна сакаш да ја свирам...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ Empty Re: Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ

Пишување by tmoro Вто Јун 02 2015, 08:35

reiter напиша:

http://www.dokaz.mk/han-zel-mito-od-poznat-makedonski-oligarh-sopstvenik-na-bolnitsa-za-da-go-podrzhuva-gruevski/
5-милиончета..шо убо а?ЛАП 5 милиона...и кажи која песна сакаш да ја свирам...

Ем лопови ем фатени со гаШтите спуштени,им немат крај на нивните глупости.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ Empty Re: Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ

Пишување by Гостин Сре Јун 03 2015, 22:36

reiter напиша:

http://www.dokaz.mk/han-zel-mito-od-poznat-makedonski-oligarh-sopstvenik-na-bolnitsa-za-da-go-podrzhuva-gruevski/
5-милиончета..шо убо а?ЛАП 5 милиона...и кажи која песна сакаш да ја свирам...

На социјалните мрежи за Хан...#ТикТакТикТак
‏@toVornottoV
Јоханес Хан, евро-комесарот за прошируење, е член на EPP, партија на која криминалот не и е нешто непознато.

Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ CGkKJVMWgAAFeJS

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ Empty Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ

Пишување by Гостин Пет Јун 05 2015, 17:49

luхor напиша:
reiter напиша:

http://www.dokaz.mk/han-zel-mito-od-poznat-makedonski-oligarh-sopstvenik-na-bolnitsa-za-da-go-podrzhuva-gruevski/
5-милиончета..шо убо а?ЛАП 5 милиона...и кажи која песна сакаш да ја свирам...

На социјалните мрежи за Хан...#ТикТакТикТак
‏@toVornottoV
Јоханес Хан, евро-комесарот за прошируење, е член на EPP, партија на која криминалот не и е нешто непознато.

Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ CGkKJVMWgAAFeJS

Ochigledno najavite vo "Dokaz" deka Han e podmiten imaat podloga...Vsushnost, se otvora prashanjeto kolku evropski birokrati bile podmiteni od Grujoshesku dosega, za da, i pokraj katastrofalnata ekonomska, politichka i bezbednosna situacija davaat lazhni izveshtai za da diktatorot dobiva kolku tolku pozitivni ocenki...Poslednite izjavi na Han vo Vashington zboruvaat deka sega ne e dovolno ili e nevozmozhno da se izmanipuliraat politicharite na zemjite chlenki na EU, pa Han pette milioni kje mora da gi odraboti ubeduvajki gi SAD deka en kleine diktator sepak e pozhelno da ostane na vlast i da prodolzhi so devastiranjeto  na drzhavata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ Empty Re: Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ

Пишување by Гостин Пет Јун 05 2015, 18:13

Vo toj kontekst, sosema ispravno, Zaev go doveduva vo prashanje prisustvoto na opozicijata na pregovorite vo Brisel zakazhani za 10 juni...Nema potreba da se pregovara so platenici na Grujoshesku sokrieni zad maska na evro-birokrati...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ Empty Re: Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ

Пишување by Гостин Пет Јун 05 2015, 18:46

A eve go i mislenjeto na Frchkovski po prashanje na evrodiplomatite...

Однесувањето на европската дипломатија е сè уште конфузно и неодлучно. Овие дваесеттина години илјадници брифинзи и средби ме оставаат во недвосмислен впечаток дека мноштвото европјани во своето алтер-его се импресионирани од диктаторите и разните ништожници од авторитарни владетели. Просто се подмочуваат на нивното најмало наговестување од попуштање и спремни се да се истурат со сите средства кон испитаниот и мирен дел од либералните политичари со барање на компромис.
Во нашиов случај го сметам за скандалозно прекршување на европските вредности и либерални демократски традиции што еден ништожник и мафијашки шеф, кој во духот на наведените вредности одамна требаше да поднесе оставка и политичка одговорност за прекршување на правото и обелоденети скандали со прислушувањето во кое тој ги издава клучните криминални наредби – сепак го сметаат за „легитимна страна“ на преговори кој еве нешто као отстапува и сега бараат исто така нешто од опозицијата да направи во таа насока.

http://libertas.mk/%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D1%80%D1%88%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B8%D0%BA%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%82/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ Empty Re: Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ

Пишување by defo Пет Јун 05 2015, 19:36

Браво за ДПМНЕ и неговото раководство ако се осудиле да поткупуваат евро пратеници и слично.........изгледа не ја научија лекцијата од 2008 кога грците се курчеа..како помина неа демократиа.........

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ Empty Re: Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Јун 05 2015, 20:56

Ne Plukajte badijala po Vladicki Han! Mafiozoto se ima dogovoreno so Zaev da mu gi miniraat pregovorite na Grujoshesku em bashka da si gi podelat 5te miljoni evra! Duri ima soznanija deka mu pobarale uste 5 milja da odnese vo Lugano do 9ti o.mesec, bidejki ovoj ne zali pari samo da dobie ushte nekoj mesec! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ Empty Re: Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ

Пишување by defo Саб Јун 06 2015, 01:22

Hamad bim Khalifa напиша:Ne Plukajte badijala po Vladicki Han! Mafiozoto se ima dogovoreno so Zaev da mu gi miniraat pregovorite na Grujoshesku em bashka da si gi podelat 5te miljoni evra! Duri ima soznanija deka mu pobarale uste 5 milja da odnese vo Lugano do 9ti o.mesec, bidejki ovoj ne zali pari samo da dobie ushte nekoj mesec! Twisted Evil


Хаха ме насмеа со ова...уствари знам зад Калифот се крие Зоран Божиноски само ти и тој можете да го пишете ова....Very Happy
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ Empty Re: Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Јун 06 2015, 20:18

Znaete li kakov problem go maci Grujco? T.e. dva problema!
Prviot problem mu e kako da ja relativizira ili po narodski kazano, majmunira celata situacija okolu negovata smena. Kako i sto da napravi a da izvlece sto pomala kazna! Raka na srce, tuka mozebi ke uspee, a mozebi ne ....bidejki RELATIVNO - E RELATIVNO!
Vtoriot t.n PROBLEM ustvari i ne mu e nekoj problem posto tuka nema RELATIVNI i promenlivi konstanti! Vtoriot problem vo koj sto ne moze vekje da vlijae e toj sto nema vremenska mashina - pa da go vrati nazad vremeto edno 8-9 godini! Na negova zalost APSOLOTNO E VISTINA DEKA NAPRAVIL TEZOK KRIMINAL I DEKA E FATEN - INFLAGRANTI VO NEGO!!!! E toa Nikolce vekje nemoze da go smeni! A dali ke mu se sudi za nedela, mesec ili godina dena, dali od Zaev ili nekoja deseta vlast - KE MU SE SUDI! I KE POVTORAM, TUKA VEKJE NISTO NEMOZE DA VLIJAE!
(Ama sepak neka prodolzi da se obiduva...., nikoj ne mu brani - se uste e na vlast...)
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ Empty Re: Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ

Пишување by Sotir Нед Јун 07 2015, 00:19

ic nisto ne go maci grujco, tiki vas ve macit Smile Smile Smile
ko macka e - vie go frlate toj pak nanoze
za grevoj, kako ne vi snema struja ko navieni :gotov e gotov e, a
a grujco pak na zajkovci im go napika hehe.

oti be mlados si gubite vo mrazejne? grujo narod go klal - oti mu cini, a narod ke go trgni ko nema da mu cini pojke.
zaev nit narod go saka, nit narod ke go klaj za premier. ke si skaka ko zajak , tuku tie okolunego mozi ke se svestat eden den vo so gjurultija vlegoa so zajakov nacelo.

i so ke mu prajte be sega , batinja? dojde i onoj sedumnajsti -kako dojde taka ojde.
sega i evropa go ve znaj oti nisto ne znajte, ene odbi zajakon da odi kaj Han,za greoj zavali, ne znaj so saka.

Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Вратете се на почетокот Go down

Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ Empty Re: Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Јун 07 2015, 08:13

GO MACI, GO MACI!!!!!
Tuku aj nego sto go maci i son ne go fakja, oti mu e maka tolku pari sto ke mu propadnata i drug ke mu gi uziva dodeka skapue na zmijski goli otok, ama vie sto si ostanavte so prstot v'usta i g'zot napupen. Vidovte za koja kleptomanska, diletantska banda ste odraboduvale, i uste mu veruvate na pastirot deka ke ve izvlece od satarot. Abe ovci - site na kolenje ve nosi, normalno pred toa strizenje do gola koza!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ Empty Re: Демократијата во Македонија, колатерална штета на корупцијата во ЕУ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот