Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lov

Go down

Lov Empty Lov

Пишување by Гостин Нед Јун 28 2015, 15:11

Lovot isto taka mozhe da bide hobi...no da ja otvoram ovaa tema me pottikna sledniov napis...iako avtorot lazhel vo naslovot i od bikinito nema nitu traga, nitu glas...

СУРОВО ХОБИ: АВСТРАЛИЈАНКИ ВО БИКИНИ УБИВААТ ДИВИ СВИЊИ И СЕ СЛИКААТ СО НИВ
Тие се млади, атрактивни и сакаат да убиваат диви свињи заради забава – запознајте ги Австралијанките кои на Facebook се фалат со своите сурови фотографии на кои позираат покрај мртвите животни.

Lov 10888558_393182234186507_1532272536715270752_n

Членките на Facebook групата “Babes & Boars” објавија на таа група десетина фотографии на кои, често разголени, позираат покрај убиените диви свињи, тешки и до стотина килограми.

Lov 10958710_395761447261919_5977346047929784182_n

Љубителите на животните и активисти ги обвинуваат со негативни коментари, но убавиците тврдат дека „прават добро дело“ и „дека ја штитат животната средина од штетници“.

Во Австралија дури и постои магазин со име "Chicks Smashing Grunters" кој ги следи нивните активности.

„Мојот дечко вели дека сум похрабра од многу мажи кои ги познава. Не мие проблем да побркам и фатам дива свиња“ – вели Теган Стенли, која на лов иде со своите кучиња.

Таа се повикува на владиниот план за решавање на проблемот со дивите свињи, во кој тие животни се опишани како „закана по 16 животински врсти“.

Lov 10346111_280080998829965_5100395702457853486_n

http://think.mk/pregled/surovo-hobi-avstralijanki-vo-bikini-ubivaat-divi-svinji-i-se-slikaat-so-niv

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Lov Empty Re: Lov

Пишување by Гостин Нед Jул 05 2015, 10:21

a nekoi lovat zajaci.....

Lov Rabbit-hunt

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Lov Empty Re: Lov

Пишување by Гостин Чет Jул 09 2015, 11:20

Хм, ми се чини дека во последно време ловот на зајаци стана опасен. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Lov Empty Re: Lov

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот