Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОДДРШКА

3 posters

Go down

ПОДДРШКА  Empty ПОДДРШКА

Пишување by osa Пет Сеп 18 2015, 18:43

гледам вести на Телма ...таму изјава дава Заев на литературен македонски јазик ...дава изјава Ахмети на албански јазик (во Македонија )..и последен е Мендух Тачи ,албанец кој јас го почитувам затоа што сите изјави во Македонија ги дава на Македонски јазик
затоа и Љубчо правеше коалициа со македонец од албанско етничко потекло ...затоа ке повторам единствен политичар за мене е Тачи ......од македонско етничко потекло .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОДДРШКА  Empty Re: ПОДДРШКА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Сеп 18 2015, 20:46

osa напиша:гледам вести на Телма ...таму изјава дава Заев на литературен македонски јазик ...дава изјава Ахмети на албански јазик (во Македонија )..и последен е Мендух Тачи ,албанец кој јас го почитувам затоа што сите изјави во Македонија ги дава на Македонски јазик
затоа и Љубчо правеше коалициа со македонец од албанско етничко потекло ...затоа ке повторам единствен политичар за мене е Тачи ......од македонско етничко потекло .....

OSAAA! Sto se slucuva so tebe???? Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ПОДДРШКА  Empty Re: ПОДДРШКА

Пишување by tmoro Пет Сеп 18 2015, 21:28

Љупчо ,Тачи-евата банда и оваа на Пастирот се најголемите виновници за хаосот што владее во Македонија.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ПОДДРШКА  Empty Re: ПОДДРШКА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Сеп 18 2015, 22:07

Edinstvena  vrlina na Taci e sto znae da bide VEREN DO GROB!
(Osven ako drug ne iskeshira povekje)
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ПОДДРШКА  Empty Re: ПОДДРШКА

Пишување by tmoro Пет Сеп 18 2015, 22:17

Hamad bim Khalifa напиша:Edinstvena  vrlina na Taci e sto znae da bide VEREN GO GROB!
(Osven ako drug ne iskeshira povekje)

Све е на место ,моментално тој е најлојалниот Дпмне-овец од 1997 год наваму.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ПОДДРШКА  Empty Re: ПОДДРШКА

Пишување by Гостин Пет Сеп 18 2015, 22:41

Војвода е он бре. Како нема да биде верен до гроб.

15.11.2007, 18:26
ТАЧИ УЖИВАШЕ КОГА ВО ШТИП МУ СКАНДИРАА „ТАЧИ ВОЈВОДО”!

ШТИП – Кум на името на лидерот на ДПА „војводата Тачи” не е Андреј Жерновски, туку штипските вмровци. Тој прекар Мендух Тачи го доби на Конгресот на ВМРО-ДПМНЕ летово во Штип кога околу илјада вмровци за време на неговиот поздравен говор скандираа “Тачи војводо”. Тогаш тој не реагираше и за него тоа не беше навреда на етнички план. Беше забележливо дека ужива во новата титула што му ја дадоа штипските вмровци.

Ова вчера на прес-конференција го изјави Здравко Коцев, првиот човек на штипските социјалдемократи. Притоа, тој праша зошто пратениците на ВМРО-ДПМНЕ не реагирале по неговиот настап.„Тие треба да одговорат на прашањето зошто на штипскиот конгрес на Тачи му ја дадоа титулата војвода, а јавноста очекува одговор зошто штипските пратеници од ВМРО-ДПМНЕ завчера не реагираа на неговата изјава во Собранието дека зборот војвода за него е навреда на етнички план”, рече Коцев. (И.Б.)

http://www.utrinski.mk/?ItemID=4E88327D6660BE4497E14FF94C171867


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПОДДРШКА  Empty Re: ПОДДРШКА

Пишување by osa Пет Сеп 18 2015, 23:29

Hamad bim Khalifa напиша:Edinstvena  vrlina na Taci e sto znae da bide VEREN DO GROB!
(Osven ako drug ne iskeshira povekje)


pa ova malku e ?...kamu site da ja imaat ovaa vrlina ...ne e bezkichmenjak i ne e VRTIKAPA !..ko drugite ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОДДРШКА  Empty Re: ПОДДРШКА

Пишување by osa Пет Сеп 18 2015, 23:32

Hamad bim Khalifa напиша:
osa напиша:гледам вести на Телма ...таму изјава дава Заев на литературен македонски јазик ...дава изјава Ахмети на албански јазик (во Македонија )..и последен е Мендух Тачи ,албанец кој јас го почитувам затоа што сите изјави во Македонија ги дава на Македонски јазик
затоа и Љубчо правеше коалициа со македонец од албанско етничко потекло ...затоа ке повторам единствен политичар за мене е Тачи ......од македонско етничко потекло .....

OSAAA! Sto se slucuva so tebe???? Evil or Very Mad

shto ne e jasno ???? pa ovoj alji ni zbor ne kaza na makedonski za tolku godini vo politikata ....i za kakva sozivotinja stanuva zbor" sam presmetaj "

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОДДРШКА  Empty Re: ПОДДРШКА

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Сеп 19 2015, 08:22

osa напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:
osa напиша:гледам вести на Телма ...таму изјава дава Заев на литературен македонски јазик ...дава изјава Ахмети на албански јазик (во Македонија )..и последен е Мендух Тачи ,албанец кој јас го почитувам затоа што сите изјави во Македонија ги дава на Македонски јазик
затоа и Љубчо правеше коалициа со македонец од албанско етничко потекло ...затоа ке повторам единствен политичар за мене е Тачи ......од македонско етничко потекло .....

OSAAA! Sto se slucuva so tebe???? Evil or Very Mad

shto ne e jasno ????  pa ovoj alji ni zbor ne kaza na makedonski za tolku godini vo politikata ....i za kakva sozivotinja stanuva zbor" sam presmetaj "

Turi mu rukot na Alji ahmeti, alijas Aleksandar Antic. Toj si e shpiun so tapija i odrabotuva za raznorazni poslodavci.
Tuku sto vide vo sitniov prevarant, ratni profiter i meshetar  Taci - "vernotija grobarska", zhiti se ??? Dechinja sto makedoncinja sto albancinja go znaat sto flekna e!
Znam deka ti pretstavuva problem da priznaesh deka greshish vo izborot na svoite politicki milenici, ama ako za bubeto mozham i da te razberam - donekade, so davanje  simpatii  kon vojvodava Tachi-pancironosecot, ke mora ozbilno da si se preispitash!
(Ova ti e sovet drugarski-melnicarski.......inaku tvojata reakcija mi e poznata....kolku da znaesh Cool )
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ПОДДРШКА  Empty Re: ПОДДРШКА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот