Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

КАТАСТРОФА ЗА БАРСА

2 posters

Go down

КАТАСТРОФА ЗА БАРСА Empty Re: КАТАСТРОФА ЗА БАРСА

Пишување by tmoro Нед Сеп 27 2015, 19:40


interesna rabota vo isti den den se povredivme i jas i Mesi

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

КАТАСТРОФА ЗА БАРСА Empty Re: КАТАСТРОФА ЗА БАРСА

Пишување by osa Нед Сеп 27 2015, 20:29

tmoro напиша:

interesna rabota vo isti den den se povredivme i jas i Mesi

нешто сериозно тморо? спортска повреда ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КАТАСТРОФА ЗА БАРСА Empty Re: КАТАСТРОФА ЗА БАРСА

Пишување by tmoro Нед Сеп 27 2015, 23:37

osa напиша:
tmoro напиша:

interesna rabota vo isti den den se povredivme i jas i Mesi

нешто сериозно тморо? спортска повреда ?

Da ne se zagrevav i taka e mora dve nedeli pauzi ne se zagrevav profesionalno.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

КАТАСТРОФА ЗА БАРСА Empty Re: КАТАСТРОФА ЗА БАРСА

Пишување by Гостин Сре Сеп 30 2015, 22:58

Продолжува малерот. Повреден и Иниеста.

Еден месец пауза за Иниеста
Продолжува низата на проблеми за Барселона што се однесува до повредените играчи, откако се потврди подолга пауза и за Андрес Иниеста.

КАТАСТРОФА ЗА БАРСА %5CUpload%5C%5CVesti%5Ciniesta_2015930191813

Капитенот на Каталонците се повреди на дуелот со Леверкузен во Лигата на шампиони, а лекарските прегледи потврдија негово отсуство од најмалку еден месец.

Со тоа тренерот Луис Енрике кој во следните два месеци не може да смета ниту на Лионел Меси се соочува со сериозни проблеми со составот особено доколку се земе во предвид што на листата на повредени се и Браво, Адријано и Вермален.

http://grid.mk/read/news/511035404/10537859/eden-mesec-pauza-za-iniesta

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КАТАСТРОФА ЗА БАРСА Empty Re: КАТАСТРОФА ЗА БАРСА

Пишување by Гостин Пон Ное 02 2015, 10:39

„Ел Класико“ се ближи, во Барса непосакувана вест пред дербито!

КАТАСТРОФА ЗА БАРСА 0000A-Abarsa-losavest-zamesi

Барселона знаела да победува и без Лео Меси, но натпреварите со Реал Мадрид во „Ел Класико“ се нешто сосема друго.

Лео Меси најверојатно нема да биде дел од „Ел Класико“ овој месец, неговото опоравување не одел според планираното, и по репрезентативната пауза, Аргентинецот нема да биде подготвен за 21ви ноември за дуелот на „Бернабеу“.

Прогнозите кога Меси се повреди, беа дека тој ќе отсуствува седум до осум недели, и веруваа во Барселона дека ќе биде опоравен во вистински момент за големото дерби кое ги очекува со Барселона, но тоа сега веруваат дека била преоптимистична прогноза.

Закрепнувањето на Лео Меси не напредува со посакуваната брзина, а во клубот цврсто веруваат во одлуката да не го форсираат враќањето на Лео Меси.

Кај овие повреди на лигаментите, најголем проблем е нетрпеливоста на самиот играч, а во Барселона стравуваат дека Меси би можеле да го изведат неподготвен за дуелот со Реал, па затоа и нема да го ризикуваат.

Во Барселона се сложни, дуелот со Реал не одлучува сеуште ништо, екипите се изедначени на табелата во овој момент, а тешко дека победникот на ова дерби би бил во голема предност во битката за титулата.

http://sportclub.mk/index.php/foodball/8383-barsa-losi-vesti-messi

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КАТАСТРОФА ЗА БАРСА Empty Re: КАТАСТРОФА ЗА БАРСА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот