Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Go down

ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА Empty ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by osa on Сре Јан 06, 2016 10:47 pm

Днес е бадник ...по тој повод се крши лепче со паричка ...кај кого се падна паричката ? кој ке биде среклија оваа година ?
ајде мелничари да слушнам кој ке спие со паричката под перница ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15881
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА Empty Re: ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by Гостин on Сре Јан 06, 2016 10:52 pm

melnica prva doznava na vecherata kaj pwemieot vtele vtele toa pogachata i pauichkata se padnala vo idrizovo ...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА Empty Re: ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by Гостин on Сре Јан 06, 2016 10:54 pm

Kaj Horheta parichkata ne uspeale da ja najdat zatoa shto se sokrila i celo vreme chutela .....

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА Empty Re: ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by Гостин on Сре Јан 06, 2016 10:57 pm

Zaev i Shekerinska vrtele i parichkata se padnala kaj Katica Janeva ...nivna sreka ...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА Empty Re: ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by osa on Сре Јан 06, 2016 11:07 pm

ajde da ve ohrabram i da vi kazam kaj mene doma ne ja vrtevme pogachata ,no parichkata padna vo domot .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15881
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА Empty Re: ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by osa on Чет Јан 07, 2016 3:21 pm

shto molchite ??? kade ste da kazete kaj kogo padna parichkata ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15881
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА Empty Re: ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by Kalinda on Пет Јан 08, 2016 1:12 am

Еве јас не бегам !
Во моето семејство
паричката се падна кај мене .
Се надевам ке имам срека
цела 2016 г .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА Empty Re: ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by osa on Саб Јан 09, 2016 1:54 pm

ne mi se veruva ,nikoj nesaka da kaze kade se padnala parichkata ? pa vie slavevte badnik ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15881
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА Empty Re: ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by EVITA on Нед Јан 06, 2019 5:20 pm

Ajde cestito badnikari, sigurno denes dobro sobravte za kolede. Ajde da vidime vecer kaj kogo ke se padne parickata.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 254
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА Empty Re: ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by osa on Нед Јан 06, 2019 8:35 pm

Kaj sin mi....ete toa e sreka

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15881
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА Empty Re: ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by osa on Нед Јан 06, 2019 8:37 pm

I kaj kekami...familiarno...ete toa e sreka ..i brat i sestra ...bravo

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15881
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА Empty Re: ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by delta on Пон Јан 07, 2019 10:05 am

u politicarite///:-lopovitel><i popovite{'(<
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА Empty Re: ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by osa on Пон Јан 07, 2019 4:22 pm

Политичарите верни на традицијата, бадникови лепчиња со паричка во домовите на премиерот и лидерот на опозицијата

Политичарите – верни на традицијата, речиси сите на бадниковата вечера кршеле лепче со паричка.

Од владината прес служба информираат дека во семејството на премиерот Заев, паричката се паднала во делот за работа и работните ангажмани.

Од членовите на министерскиот тим, најсреќни биле првите луѓе на правдата и одбраната.. Со слика објавена на социјалните мрежи, министерката за правда Рената Дескоска ја сподели радоста од бадниковата вечера.. Истото го стори и министерката Радмила Шеќеринска.. Таа ја добила паричката по кршењето на лепчето меѓу нејзиното четиричлено семејство..

Лепче со паричка се делело и во домот на министерот за полиција, Оливер Спасовски.. Таму најсреќна била помалата ќерка Анастасија..

Кај министерот за здравство Венко Филипче, по делбата на бадниковото лепче, паричката ја добила неговата сопруга Ана.

Во семејството на вицепремиерот Анѓушев, паричката се паднала во делот наменет за Бога..

Паричката од бадниковото лепче и годинава ја добил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој е најсреќен во неговото семејство шеста година по ред..

Кај Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, паричката се паднала во делот за домот.

Во домот на Министерот за транспорт Горан Сугарески, лепче со паричка ќе се дели на Василица.

https://sitel.com.mk/politicharite-verni-na-tradicijata-badnikovi-lepchinja-so-parichka-vo-domovite-na-premierot-i

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15881
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА Empty Re: ПАРИЧКАТА КАЈ КОГО СЕ ПАДНА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот