Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кошарка

Go down

Кошарка Empty Кошарка

Пишување by ribar1 on Вто Фед 02, 2016 1:25 pm

Гледам дека немат тема за баскет,па малку да освежиме  со нешто ново

http://ekipa.mk/antik-nema-koj-da-razbere-deka-e-vreme-da-se-trgnat-parazitite/

ribar1

Број на мислења : 25
Join date : 2016-02-02

Вратете се на почетокот Go down

Кошарка Empty Re: Кошарка

Пишување by ribar1 on Пон Фед 08, 2016 10:46 pm

http://ekipa.mk/foto-na-denot-grchkiot-ambasador-vo-makedonija-naviva-za-mzt/

КАКВИ СУРАТИ-ГАДУРИИ СЕ НЕБАЊАНИТЕ,па дури и јужниот циган е со нив.....

ribar1

Број на мислења : 25
Join date : 2016-02-02

Вратете се на почетокот Go down

Кошарка Empty Re: Кошарка

Пишување by Гостин on Чет Фед 11, 2016 5:45 pm

Samo toa znaes za kosarkata? Nesto od NBA da ne tie poznato?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кошарка Empty Re: Кошарка

Пишување by ribar1 on Чет Фед 11, 2016 6:19 pm

delta напиша:Samo toa znaes za kosarkata? Nesto od NBA da ne tie poznato?
U.Ekpe 12.5+
Shved 16.5+ 1.65
Lull 11.5+ 1.6
Q.Miller 13.5+
Zvezda,fenerbahce,laboral kecovi.....
kosarka ne ti preporacuvam


evo ti od rakomet posigurno e
----kristijanstad-kielce 2
---- Vardar gubit vecerva

ribar1

Број на мислења : 25
Join date : 2016-02-02

Вратете се на почетокот Go down

Кошарка Empty Re: Кошарка

Пишување by Гостин on Нед Jул 31, 2016 4:40 pm

Бидејки Грујокио непрестано вложува во се и сешто, вклучувајко го и спортот, редно е, заедно со агенцијата за млади и спорт да ги понесе заслугите за претпоследното место на женската кошаркарска репрезентација. Дпмне остварува.

http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=C7D1F6441832114D8A6CA72C8943854B

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Кошарка Empty Re: Кошарка

Пишување by OPOZICIONER on Вто Фед 27, 2018 7:14 pm

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 773
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кошарка Empty Re: Кошарка

Пишување by delta on Чет Мар 08, 2018 6:56 pm

a be se raspadnaa/.,.,?,./i darzen.?>i yugoslavia?;;
delta
delta

Број на мислења : 572
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Кошарка Empty Re: Кошарка

Пишување by Dino on Нед Окт 14, 2018 12:31 pm

Почина Патрик Бауман, генерален секретар на ФИБА

Генералниот секретар на Меѓународната кошаркарска федерација Патрик Бауман почина на 51-годишна возраст, соопшти ФИБА.

Бауман почина во Буенос Аирес од срцев удар за време на Олимписките игри за млади

Тој е во ФИБА од 1994 година. Првин работаше како адвокат. Генералниот секретар на Светската кошаркарска федерација е од 2002 година, кога тој беше едногласно избран за таа функција. Од 2007 година е член на Меѓународниот олимписки комитет и е член на бројни организациски комитети на светските првенства и на Олимписките игри.

Баумен исто така беше истакнат член на Светската антидопинг агенција и еден од првите што даде поддршка за развојот на 3x3 баскет.

https://sitel.com.mk/pochina-patrik-bauman-generalen-sekretar-na-fiba

Dino

Број на мислења : 511
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Кошарка Empty Re: Кошарка

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот