Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МРТВ, јавен сервис

3 posters

Go down

МРТВ, јавен сервис Empty МРТВ, јавен сервис

Пишување by defo Сре Мар 02 2016, 22:31

Дали МРТВ преставува бунар без дно, во кој влегуваат многу пари т.е пропаѓаат, а нема никаков ефект. Дали таму има работа за финансова полиција, УЈП, обвинителство

Последната вест е дека УЈП им ја блокирале сметката...
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

МРТВ, јавен сервис Empty Re: МРТВ, јавен сервис

Пишување by Гостин Сре Мар 02 2016, 22:34

Што сега ќе покажуваат дека не ги казнуваат само старците што продаваат коприви и не блокираат сметки само на социјалци? МРТВ, јавен сервис Smiley-angry049

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МРТВ, јавен сервис Empty Re: МРТВ, јавен сервис

Пишување by Гостин Сре Мар 02 2016, 22:36

И се разбира по обичај лижат кај што плукале. Twisted Evil

Владата на итна седница донесе одлука за одложено плаќање на долгот на МРТВ

http://grid.mk/read/news/511985336/11122563/vladata-na-itna-sednica-donese-odluka-za-odlozheno-plakanje-na-dolgot-na-mrtv

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МРТВ, јавен сервис Empty Re: МРТВ, јавен сервис

Пишување by трендафил Сре Мар 02 2016, 22:58

Не беа ли во владата и Спасовски и Ременски. Што би рекле и СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МРТВ, јавен сервис Empty Re: МРТВ, јавен сервис

Пишување by Гостин Сре Мар 02 2016, 22:59

Мнозинството е ваше Трендо. При гласање вие и вашите ортаци од учк секако победувате. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МРТВ, јавен сервис Empty Re: МРТВ, јавен сервис

Пишување by osa Сре Мар 02 2016, 23:00

bea bre trendo ama tolku pari samo VIE moze da dolzite ...nikoj drug ...ova se dolgovi STARI kolku shto e staro vladeenjeto na pastirot ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МРТВ, јавен сервис Empty Re: МРТВ, јавен сервис

Пишување by трендафил Сре Мар 02 2016, 23:10

Нешто не би рекол дека кога ВМРО дојде на власт МРТВ немаше долгови. Не знам од каде ви е оваа информација.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МРТВ, јавен сервис Empty Re: МРТВ, јавен сервис

Пишување by Гостин Сре Мар 02 2016, 23:12

А од каде тебе информација дека МРТВ била должна за време на СДСМ? Нешто не се сеќавам дека во тоа време УЈП и ја блокираше сметката. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МРТВ, јавен сервис Empty Re: МРТВ, јавен сервис

Пишување by трендафил Сре Мар 02 2016, 23:16

Јас пак не се сеќавам дека тогаш МРТВ воопшто имаше пари на сметката. Немаше што да и се блокира.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МРТВ, јавен сервис Empty Re: МРТВ, јавен сервис

Пишување by osa Сре Мар 02 2016, 23:20

pa kako rabotela ako nema smetka ???? ti da ne zborish za vreme na TITO ??? tvojot omilen diktator posle segashniov

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МРТВ, јавен сервис Empty Re: МРТВ, јавен сервис

Пишување by трендафил Сре Мар 02 2016, 23:22

Вработените некогаш со месеци не добиваа плата или ја добиваа во натура. Разговарајте со некој вработен во мртВ од тоа време. Ќе ви објасни. Имаше сметка, но немаше пари на сметката. И покрај тоа што радио дифузната такса тогаш беше поголема.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МРТВ, јавен сервис Empty Re: МРТВ, јавен сервис

Пишување by Гостин Сре Мар 02 2016, 23:31

Не беше така. Тоа сега го измисли. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МРТВ, јавен сервис Empty Re: МРТВ, јавен сервис

Пишување by defo Чет Мар 03 2016, 08:00

трендафил напиша:Вработените некогаш со месеци не добиваа плата или ја добиваа во натура. Разговарајте со некој вработен во мртВ од тоа време. Ќе ви објасни. Имаше сметка, но немаше пари на сметката. И покрај тоа што радио дифузната такса тогаш беше поголема.

Трендафиле, за ова во црвеното 1001 пат( а мразам да се повторувам) СДСМ е казнат на избори 2006..така....Бранко го нема, Бучкоо беше до вчера со вас......А и сега според ова ситуацијата е и полоша а???? А ти го браниш сеуште пастирот.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

МРТВ, јавен сервис Empty Re: МРТВ, јавен сервис

Пишување by трендафил Чет Мар 03 2016, 09:33

трендафил напиша:Нешто не би рекол дека кога ВМРО дојде на власт МРТВ немаше долгови. Не знам од каде ви е оваа информација.
Не спомнав ниту еден пастир. Ниту Бејли, ниту Груевски. Само напишав факт дека МРТВ стоеше лошо финансиски и пред 2006та година. Всушност стои лошо со децении. Откако почна да се гради тогаш новата зграда во која и сега се наоѓа. Поради лошата финансиска ситуација јас и си заминав од оваа организација пред повеќе од 35 години и почнав да работам во ИТ секторот. Па затоа и се смеам на обидите на Заев да лаже за масовни фантомски гласачи на пример. Такво нешто партија како СДСМ, што има свои луѓе спремни на криминално собирање на податоци во сите институции, со обичен домашен компјутер може да го провери за неколку недели. А не за 9 години.
Основна причина за актуелната состојба е забраната за државно рекламирање на телевизиите. Планирани средства кои сега ги нема поради притисокот од намесникот Бејли, неговите други странски помошници и домашните нивни слуги. Кои сакаат да ги разорат сите домашни институции вклучувајќи ја тука и МРТВ и да формираат свои. Барем паралелни (како СЈО) доколку не можат да ги правземат постоечките.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МРТВ, јавен сервис Empty Re: МРТВ, јавен сервис

Пишување by Гостин Чет Мар 03 2016, 15:13

Stoeshe losho?!?!?! A vie prerodbenicite ja dokrajchivte...Neli bre med i mleko techea niz Makedonija??? Kaj otide prerodbata i ekonomskiot uspeh??? Pa do bankrot da ja donesete MTV...Jaka prerodba...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МРТВ, јавен сервис Empty Re: МРТВ, јавен сервис

Пишување by osa Пон Апр 18 2016, 01:22

aje sega da vidime dali e navistina javen servis na site gragani ..neli nie ja plakame ...zatoa vednash pod itno da se postira snimkata od emisijata vo koja uchestvuvaat osum glavni urednici na mediumi i mu postavuvaat prashanja na dzole ivanov ,atoj SIGUREN VO SEBE ODGOVARA NA SITE ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МРТВ, јавен сервис Empty Re: МРТВ, јавен сервис

Пишување by osa Пон Апр 18 2016, 01:24

EVE ZAKANA ,PA I UCENA : DOKOLKU NE GO STAVAT OD MRTV OVA INTERVJU ,JAS NEMA POVEKE DA PLAKAM RADIO DIFUZNA TAKSA ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МРТВ, јавен сервис Empty Re: МРТВ, јавен сервис

Пишување by defo Пон Апр 18 2016, 07:57

утре сабајле, треба да знаеш како се прави тоа па да го направиш, а уцената ОСА, ич не ги секира утре ќе ти ја блокираат сметката и ќе си ги земат парите плус ќе се офајди некој извршител......

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

МРТВ, јавен сервис Empty Re: МРТВ, јавен сервис

Пишување by osa Пон Апр 18 2016, 09:13

Tochno taka defo za kratko izumiv deka nie sme samo obichen TRANSAKCISKI BROJ a ne luge ,gragani na ovaa drzava

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МРТВ, јавен сервис Empty Re: МРТВ, јавен сервис

Пишување by трендафил Пон Апр 18 2016, 20:06

Само да ве потсетам дека законот по кој се наплаќа радиодифузната такса го донесовте вие. ВМРО само двојно ја намали сумата што се плаќа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МРТВ, јавен сервис Empty Re: МРТВ, јавен сервис

Пишување by Гостин Вто Апр 26 2016, 21:56

А кај отидоа тетратките во кои собиравте потписи за укинување на радиодифузната такса? По обичај, пак ги излажавте македонците нели?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

МРТВ, јавен сервис Empty Re: МРТВ, јавен сервис

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот