Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што понатаму???

3 posters

Go down

Што понатаму??? Empty Што понатаму???

Пишување by defo Вто Апр 05, 2016 10:09 pm

Значи после скоро една година од испукувањето на „бомбите“,  сеуште на некои луѓе некои работи не им се јасни. Сеуште околу мене слушам дека „бомбите“  не биле потребни, СЈО е нелигитимно. Сеуште телевизиите кои се блиски до власта 24/7 ја покриваат работата на власта, и активно ја критикуваат опозицијата, што по себе самото е хипокризија.  А најстрашното од се е што народ им верува, на луѓето кои ова го пласираат.
Понатаму она што мене искрено ме нервира веќе, и по малку ме разочарува е инертноста на луѓе, кои  условно седат од „страна“, ако демек ова не е наша борба, и нема потреба јас да си го нарушувам својот комодитет.  А всушност и те како ги тангира ама не сфаќаат....
И секако најстрашната категорија луѓе кои као демек многу јаки професионалци, стучњаци, добри студенти, мораат да лајкаат фб страни на  ДПМНЕ функционери, за да бидат вработени, макар со договор на дело. мора да одат по митинзи, контра-митинзи, да јадат посебни салами и растителен кашкавал.........
Е сега се поставува прашњето што понатаму, дали треба ние остатокот од државава треба да ја продолжиме „битката“, која може скапо да не кошта, да ни ги разнебитуваат бизнисите, да не навредуваат, да не нарекуваат терористи, руски, германски платеници??? Дали треба да застанеме и ние од страна и да се надеваме дека други ќе ни ја свршат работата???? Дали треба да оставиме се , и да наведнеме глава, и да се приклониме кон „безрбетниците“??? Дали конечно Грујо и ко конечно успеа да не претворат од слободни луѓе во безрбетници??????

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Што понатаму??? Empty Re: Што понатаму???

Пишување by defo Вто Апр 05, 2016 10:26 pm

Според мене, она што понатаму треба да се продолжи и предочи на народот е дека „борбава“ која се води е против Груески и ДПМНЕ врхушката. Дека не е време сеуште, за профилирање на иден премиер, идна власт. Моменталната борба е за повраток на правна држава. За градење на држава, која ќе се насочи кон приближување кон стандардите на Европските земји.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Што понатаму??? Empty Re: Што понатаму???

Пишување by osa Вто Апр 05, 2016 10:58 pm

кај глупи па и млади !!!! глеј денес овој од дпмне како го брани режимот ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Што понатаму??? Empty Re: Што понатаму???

Пишување by defo Вто Апр 05, 2016 11:00 pm

osa напиша:кај глупи па и млади !!!! глеј денес овој од дпмне како го брани режимот ..

Не разбирам, те молам просветли ме......... confused confused confused

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Што понатаму??? Empty Re: Што понатаму???

Пишување by osa Вто Апр 05, 2016 11:17 pm

pobarav od telma da stavam izvadok od vestite ,no jas kako IT lepotica teshko uspevam vo toa ...imeno go slusham mladion dechko od dpmne od Ohrid ,mislam se vikashe aleksandar nikolovski kako vo parlament gi povikuva od SDSM da izlezat i javno da se ogradat od bombite ,da mu se izvinat na makedonskiot narod zoshto go lazele i da se izvinat na site shto "im gi montirale bombite" za kako shto veli LEPOTANOV BEZ MOZOK za da im gi maltretiraat semejstvata ....ej choeche ke se ispovratev ...pa ovoj e mlad iu verojatno ima MOZOK pa ne mi se veruva deka misli deka SODRZINITE od bombite se montirani koga jasno nikoj ne se ogradi i da ja demantira sodrzinata od bombite ...jasno se slusha koj shto kazal ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Што понатаму??? Empty Re: Што понатаму???

Пишување by osa Вто Апр 05, 2016 11:19 pm

malite bukvi se upotrebeni ne zatoa shto sum nepismena ,tuku za da ja MINIMIZIRAM vesta i iminjata na uchesnicite vo vesta ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Што понатаму??? Empty Re: Што понатаму???

Пишување by defo Вто Апр 05, 2016 11:57 pm

Избрани новите министри и заменици од ДУИ
Повели ОСА, види до негде идиотчето е во право, за последните снимки е во право, СДСМ, не треба да има нешто со нив. Бидејки дел од нив се намерно подметнати кукавички јајца, а дел се производ на кујната на Ацо Антич, преку кои сака да се дискриминира интелектуалното албанско лоби, кое несака и немора да биде дел од шпионско-мафијашката структура.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Што понатаму??? Empty Re: Што понатаму???

Пишување by Гостин Сре Апр 06, 2016 9:57 am

Vanhaute ima mislenje za novite ministri...

Што понатаму??? Vanhaute

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што понатаму??? Empty Re: Што понатаму???

Пишување by defo Сре Апр 06, 2016 11:13 am

Вчера видов сегменти од петочната емисија на Миленко, за Катица, и најдоа нов непријател Италија...Мислам стварно до кај планираат да одат. Затоа размислува што понатаму...со комшиите (Грција, бугарија, Србија, Албанија) не скараја, меѓу нас не скараја, успеа да изградат предавници и патриоти....Русите им беа пријатели, сега им се непријатели.....

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Што понатаму??? Empty Re: Што понатаму???

Пишување by трендафил Сре Апр 06, 2016 11:26 am

Барем кога се работи за Грција има релевантна оценка, пресудата на Меѓународниот суд во Хаг дека виновник за проблемите е Грција. Дека Македонија нема направено ниту еден потег ни со оваа влада ни порано за да предизвика нешто такво. Друг проблем е со Заев и неговите приврзаници кои мислат дека треба да ја свиткаме кичмата, можеби и да го напупиме органот под кичмата ако Грција или било кој друг от т.н. меѓународна заедница тоа го побара. Тоа што вие мислите дека за да нема карање треба мнозинството откако дозволи „политички леб без мотика“, односно министри од СДСМ, партија што ги загуби изборите, сега треба да дозволи таквата состојба да продолжи до недоглед.
Понатаму е јасно дека првиот чекое се избори на 5ти јуни. Што по изборите ќе кажат гласачите. Јас мислам дека ќе излезе на виделина дека Македонија беше нападната од едно злосторничко здружение во кое како лидери се појавуваат САД со некои земји од ЕУ, неводно невладината СОРОС и нивните домашни слуги, платениците на Сорос и СДСМ. Вие веројатно или мислите дека ќе биде обратно, односно дека според вас ќе падне „диктатурата“ и ќе завладее „слобода“ како во Паркинзи Центар, на пример. Кој е во право ќе видиме на изборите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Што понатаму??? Empty Re: Што понатаму???

Пишување by Гостин Сре Апр 06, 2016 2:08 pm

Ako ima relevantna...i.t.n....shto moj ruk i ponatamu pregovarate i se obiduvate da go prodadete ustavnoto ime vo zamena za ostanuvanje na vlast??? ne se obiduvajte vasheto predavstvo na Makedonija i makedonskiot narod da go natovarite na drug...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што понатаму??? Empty Re: Што понатаму???

Пишување by трендафил Чет Апр 07, 2016 11:28 pm

Власта ќе ја изберат гласачите. Македонија не е окупирана земја па да се преговара за тоа кој ќе биде поставен за вазал од окупаторот. Колку и да посакувате вие окупација и вашата партија да биде избрана за вазалска.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Што понатаму??? Empty Re: Што понатаму???

Пишување by трендафил Пет Апр 08, 2016 8:45 am

Ме изненадува тоа што го објави Заев дека како слеп за стап ќе продолжи да се држи за невладините организации од пирамидата на Џорџ Сорос. Затоа што мислам дека што побрзо се откачи од овие изроди и платеници, толку поголеми ќе бидат шансите на СДСМ да добие гласови од тие што сега гласаат против него. Втора работа што би требало да ја направи СДСМ е да го откачи Заев и да избере лидер што ќе има доблест да се извини за делувањето на партијата во последните години, кога со лаги, прислушкување, објавување на монтирани приватни разговори и други манипулации се обидуваше на криминален начин да дојде на власт. Со поддршка на чадорот кој со ова блесаво делување и самиот си го намали рејтингот во Македонија. Се надевам дека сите од ова што се случи ќе си ја извлечат својата поука. И на власта која ззтаи во некои сегменти, на пример во заштитата на граѓаните од прислушкување, понизност кон странските амбасадори, дозволувањето непријателски невладини организации несметано да работат во земјава, уште поголема борба против корупцијата и слично. Го сакаме тоа ВМРО што и покрај хистеричните обвинувања дека со спомениците и именувањето на објекти со имиња на големи Македонци од историјата ем не потклекна, ем пред Меѓународниот суд во Хаг докажа дека сите тие политиканства се обична лага на непријателите на Македонија. И да се избори НАТО и ЕУ да го почитуваат правото, односно пресудата на судот во Хаг.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Што понатаму??? Empty Re: Што понатаму???

Пишување by defo Пет Апр 08, 2016 10:36 am

Значи според тебе треба да заборавиме на се..и да гласаме за ДПМНЕ, мммм??? Да заборавиме на тепаните студенти, кои одлучија да кренат глас против Скопје 2014, да дозволиме некој други деца да јадат ќотек, кога ќе сакаат да посочат на девијантни појави во општеството??? Ќотек во читална, за предупредување, не разбирам стварно не разбирам.........

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Што понатаму??? Empty Re: Што понатаму???

Пишување by defo Пет Апр 08, 2016 2:26 pm


defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Што понатаму??? Empty Re: Што понатаму???

Пишување by трендафил Саб Апр 09, 2016 7:31 pm

defo напиша:Значи според тебе треба да заборавиме на се..и да гласаме за ДПМНЕ, мммм??? Да заборавиме на тепаните студенти, кои одлучија да кренат глас против Скопје 2014, да дозволиме некој други деца да јадат ќотек, кога ќе сакаат да посочат на девијантни појави во општеството??? Ќотек во  читална, за предупредување, не разбирам стварно не разбирам.........
Тоа што група насилници се обиде да се сокрие во читалната на градската библиотека и да се спротивставува при апсење не значи дека кон нив полицијата треба да се однесува како кон љубители на книги наместо како кон криминалци. Вие ќе си гласате како што сакате. Треба само да се научите дека вашиот глас е еднаков со тој на другите и дека одлучува мнозинството. Не може да наметнувате свое мислење, односно да спроведувате диктатура во Македонија, дури и кога ја имате поддршката на странците, како во случајот кога странците лажно тврдеа дека со проектот Скопје 2014 Македонија ја крши Времената спогодба со Грција. За тоа дека странците лажеа имаме потврда од Меѓународниот суд во Хаг.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Што понатаму??? Empty Re: Што понатаму???

Пишување by Гостин Пон Апр 11, 2016 11:04 am

Не Трендо. Група насилници под команда на Гоца брк упадна во читалната и ги малтретираше и апсеше студентите кои таму спремаа испити.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што понатаму??? Empty Re: Што понатаму???

Пишување by трендафил Пон Апр 11, 2016 7:43 pm

И после тоа тие ја признаа вината на суд, па тоа им се зема како олеснителна околност и добија помали казни. При тоа над ниту еден од уапсените, да не зборувам за другите не е применето несразмерно насилство. Приказната за библиотеката беше наменета за неинформираните кои мислат дека полицијата нема право да влегува во читална во која учат студенти. Иако во случај кога гони криминалци има право да влезе и во универзитетска библиотека. Тоа што некој се солидаризира со силеџии е негов проблем, но такво нешто не може да остане неказнето.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Што понатаму??? Empty Re: Што понатаму???

Пишување by Гостин Сре Апр 13, 2016 7:19 pm

Nikoj nishto ne prizna osven vujkoto na Neshkovski kogo go ucenivte so semejstvoto...Endek, ova, ona...Znaesh...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што понатаму??? Empty Re: Што понатаму???

Пишување by трендафил Саб Мај 21, 2016 9:39 pm

И сега се солидаризиравте со идиотите што ја демолираа и палеа канцеларијата на Претседателот на нашата држава. И тие го признаа делото. Исто како и силеџиите од минатата година притиснати од видео снимките кои им беа презентирани. Вие ги поддржувате и тие што секојдневно, како што кучињата подмочуваат на секое ќоше, ги опогануваат спомениците од нашата историја. На нормален човек до сега ќе му досадеше ова, но очигледно на платениците на Сорос парите им се помили од великаните од нашата, македонска историја. Спомениците на другите етнички заедници не ги фарбаат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Што понатаму??? Empty Re: Што понатаму???

Пишување by Гостин Пет Мај 27, 2016 10:06 am

Tie idioti se simbol na otporot protiv kriminalnata vlast i moronite koi ja poddrzhuvaat...Normalno deka e podobro da ja demolirash kancelarijata na fikusot i da ja spasish Makedonija i makedonskiot narod od demoliranje, otkolku prteavnichki da shuruvash so grchkite cigani i teroristite za nejzino unishtuvanje...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Што понатаму??? Empty Re: Што понатаму???

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот