Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZHIVOTNI I LUGJE

Go down

ZHIVOTNI I LUGJE Empty ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 00:18

ГАЛЕРИЈА: Сатирични цртежи – кога животните и луѓето ќе ги заменат местата

Кога животните и луѓето во некои ситуации би ги замениле местата, веројатно би изгледало вака:

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZHIVOTNI I LUGJE Empty Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 00:18

ZHIVOTNI I LUGJE Satirical-animal-rights-illustrations-parallel-universe-15-571a250321bc5__700-670x514

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZHIVOTNI I LUGJE Empty Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 00:18

ZHIVOTNI I LUGJE Satirical-animal-right-comics-parallel-universe-27-670x572

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZHIVOTNI I LUGJE Empty Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 00:19

ZHIVOTNI I LUGJE Satirical-animal-rights-illustrations-parallel-universe-37-571a2531e1b7f__700-670x655

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZHIVOTNI I LUGJE Empty Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 00:19

ZHIVOTNI I LUGJE Satirical-animal-rights-illustrations-parallel-universe-9-571a24f680f6f__700-670x526

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZHIVOTNI I LUGJE Empty Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 00:19

ZHIVOTNI I LUGJE Satirical-animal-rights-illustrations-parallel-universe-3-571a24e8b8872__700-670x479

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZHIVOTNI I LUGJE Empty Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 00:19

ZHIVOTNI I LUGJE Satirical-animal-rights-illustrations-parallel-universe-24-571a25195058c__700-670x567

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZHIVOTNI I LUGJE Empty Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 00:19

ZHIVOTNI I LUGJE Satirical-animal-rights-illustrations-parallel-universe-21-571a2512c07ee__700-670x916

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZHIVOTNI I LUGJE Empty Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 00:20

ZHIVOTNI I LUGJE Satirical-animal-rights-illustrations-parallel-universe-34-571a252bb8d3c__700-670x635

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZHIVOTNI I LUGJE Empty Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 00:20

ZHIVOTNI I LUGJE Satirical-animal-rights-illustrations-parallel-universe-29-571a25232f633__700-670x613

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZHIVOTNI I LUGJE Empty Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 00:20

ZHIVOTNI I LUGJE Satirical-animal-rights-illustrations-parallel-universe-32-571a2527d2550__700-670x469

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZHIVOTNI I LUGJE Empty Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин Пон Апр 25 2016, 00:21

Vredi da se razmisli nad ova...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZHIVOTNI I LUGJE Empty Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин Пет Мај 06 2016, 20:32

zivotnite nema da go pravat toa,Podobri se od lugeto.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZHIVOTNI I LUGJE Empty Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин Саб Окт 22 2016, 13:00

Човекот и мечката кои се најдобри пријатели веќе 23 години

ZHIVOTNI I LUGJE Covekot-i-meckata-koi-se-najdobri-prijateli-vekje-23-godini-1

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZHIVOTNI I LUGJE Empty Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин Саб Окт 22 2016, 13:00

Џим Ковазик и Џимбо се пријатели веќе 23 години.

Џимбо за првпат пристигнал во домот на Џим и Сузан во како повредено бебе кое морало да се рани со цуцла за да преживее.

ZHIVOTNI I LUGJE Covekot-i-meckata-koi-se-najdobri-prijateli-vekje-23-godini-01

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZHIVOTNI I LUGJE Empty Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин Саб Окт 22 2016, 13:01

„Способен е да си игра цел ден, ако имаш време да му посветиш“ - вели Џим.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZHIVOTNI I LUGJE Empty Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин Саб Окт 22 2016, 13:02

Инаку, покрај 11-те мечки за кои се грижи Џим, во неговиот центар за грижа на животни тој се грижи и за верверички и елен.

Видеата од Џим и Џимбо како се гушкаат секојдневно имаат по милиони прегледи, но истите не им се допаѓаат на експертите кои тврдат дека нивното пријателство може да биде опасно по животот на Џим.

Нивното мислење е дека близината со дива мечка може да биде екстремно опасна по вашиот живот.

Но, тоа не го тврди и Џим.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZHIVOTNI I LUGJE Empty Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин Саб Окт 22 2016, 13:02

Тој вели дека: „Ако се среќни и задоволни, ќе го знаете тоа.“http://www.crnobelo.com/zabava/zivotinsko-carstvo/44338-covekot-i-meckata-koi-se-najdobri-prijateli-vekje-23-godini

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ZHIVOTNI I LUGJE Empty Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот